Miha Blažič Angers Marseille Lyon PSG francoski pokal

FRANCOSKI POKAL, osmina finala

Šok za zvezdniški PSG, Blažič izpadel po enajstmetrovkah

Lionel Messi PSG | PSG je izpadel v osmini finala. | Foto Reuters

PSG je izpadel v osmini finala.

V osmini finala francoskega pokala je bilo še kako vroče. PSG je odšel namreč na najzahtevnejše gostovanje, na vroči Velodrom v Marseillu, in klonil z 1:2 ter se tako poslovil od tekmovanja. PSG bo tako tudi po tej sezoni ostal pri 14 naslovih francoskega pokalnega zmagovalca, nazadnje so se Parižani te lovorike veselili leta 2021. Naslov v tej sezoni brani Nantes.

Lionel Messi
Sportal Messi junak PSG, Blažič prekinil črni niz, Marseille izgubil doma

Marseille je v vodstvo v 31. minuti z enajstmetrovke popeljal Alexis Sanchez, na drugi strani je v sodnikovem dodatku prvega polčasa izenačil Neymar, srečanje pa je v 57. minuti odločil Ruslan Malinovsky.

Angers, za katerega igra slovenski reprezentant Miha Blažič, je proti branilcu naslova Nantesu, pri katerem vlogo tretjega vratarja opravlja Ljubljančan Denis Petrić, ki je pred leti zaigral za mlado srbsko izbrano vrsto, vodil do 87. minute, nato pa je ta po golu Florenta Molleta izenačil in se na koncu po izvajanju enajstmetrovk uvrstil v četrtfinale. Blažič je igral do 71. minute srečanja.

Enajstmetrovke so odločile tudi na srečanju med Lyonom in Lillom. Redni del se je končal z izidom 2:2, čeprav je Lyon po 21 minutah igre vodil že z 2:0. Na koncu so se gostitelji napredovanja vendarle razveselili po izvajanju najstrožjih kazni.