7. 12. 2023,
22.25

4 mesece, 3 tedne

Thermometer Blue 0,03

Nice Kylian Mbappe Kylian Mbappe Luka Elsner Le Havre PSG Ligue 1 francosko prvenstvo

Četrtek, 7. 12. 2023, 22.25

Francosko prvenstvo, 14. krog

Luka Elsner izgubil proti PSG, Marseille poglobil krizo Lyona

Luis Enrique Luka Elsner | Luis Enrique je bil lahko z rezultatom srečanja bistveno bolj zadovoljen od Luke Elsnerja. | Foto Reuters

Francoski prvak PSG je v nedeljo v gosteh ugnal Le Havre, ki ga vodi slovenski trener Luka Elsner. Čeprav so gostje že v 10. minuti ostali brez izključenega vratarja Gianluigija Donnarumme in je Le Havre na vrata usmeril več strelov (22:7), so bogati Parižani le zmagali z 2:0. V polno sta zadela Kylian Mbappe in Vitinha. Lille, ki je v četrtek v Stožicah premagal Olimpijo, je z 2:0 ugnal Metz in se utrdil na četrtem mestu. Marseille je v prestavljeni tekmi 10. kroga nadigral Lyon s 3:0 in mu prizadejal nov boleč udarec, v četrtek pa sta se Brest in Strasbourg v zaostali tekmi 12. kroga razšla z 1:1.

brigade loire nantes
Sportal Tragedija pred tekmo Nantesa in Nice
PSG Monaco Kylian Mbappe
Sportal PSG zabija po tekočem traku, sedmi remi za Elsnerja

Kylian Mbappe je PSG v 23. minuti popeljal v vodstvo. V tej sezoni je v domačem prvenstvu dosegel že 15 zadetkov. | Foto: Reuters Kylian Mbappe je PSG v 23. minuti popeljal v vodstvo. V tej sezoni je v domačem prvenstvu dosegel že 15 zadetkov. Foto: Reuters Vodilni PSG je v 14. krogu ligue 1 zmagal na gostovanju pri Le Havru, ki ga vodi Luka Elsner. Vratar Parižanov Gianluigi Donnarumma si je v 10. minuti zaradi nespametnega prekrška, zunaj kazenskega prostora je z nogo v glavo udaril Josueja Casimirja, prislužil rdeč karton. To vseeno ni zmotilo branilcev francoskega naslova, ki so zgodaj ostali tudi brez poškodovanega Fabiana Ruiza.

V 23. minuti je Ousmane Dembele našel Kyliana Mbappeja, prvi zvezdnik PSG in francoskega nogometa pa je popeljal PSG v vodstvo. Čeprav si je Le Havre z igralcem manj priigral številne priložnosti, je ostala mreža Parižanov nedotaknjena, Vitinha pa je v 89. minuti postavil končni rezultat.

Le Havre je pod vodstvom Elsnerja v tej sezoni na 14 tekmah sicer izgubil le štirikrat in ostaja v zgornji polovici razpredelnice.