Le Havre Luka Elsner PSG Ligue 1 francosko prvenstvo

Nedelja, 3. 3. 2024, 23.10

Francosko prvenstvo, 24. krog

V Monaku brez ognjemeta, Elsner s četrtim porazom v nizu

PSG Real Sociedad Kylian Mbappe | PSG je z gostovanja pri tretjem Monacu prinesel točko. | Foto Reuters

PSG je z gostovanja pri tretjem Monacu prinesel točko.

Že uvodni spopad v 24. krogu francoskega prvenstva je postregel z derbijem, saj je vodilni PSG v petek zvečer gostoval na stadionu Louis II pri tretjem Monacu. Na prvi tekmi v sezoni so Parižani na domači zelenici slavili s 5:2, tokrat takšnega ognjemeta ni bilo, tekma se je končala brez zadetkov. Ekipi na lestvici še naprej loči dvanajst točk. Lens je v nedeljo s 3:0 odpravil Lyon in zdržal šesto mesto na lestvici.

Kylian Mbappe
Sportal PSG z Mbappejem še korak bližje 15. pokalni zvezdici

Le Havre slovenskega trenerja Luke Elsnerja je z 0:1 izgubil proti drugouvrščenemu Brestu. Ta je zdaj devet točk za vodilno ekipo, Elsnerjevi pa so po četrtem zaporednem porazu zdrsnili na 14. mesto. Le Havre je v krizi, saj ni zmagal od 14. januarja oziroma 18. kroga. Slabi rezultati se seveda poznajo na lestvici, prednost pred predzadnjim Metzem, ki je z 2:0 v gosteh premagal Nantes, znaša le še štiri točke. V Brestu ga je "pokopal" gol Pierra Lees-Melouja v 34. minuti.

V podobno slabi formi kot Le Havre je tudi ekipa Nice, ki ni zmagala že na zadnjih petih tekmah, na katerih je dvakrat remizirala in trikrat izgubila. Zadnji, ki jo je premagal, je bil Toulouse, ki je bil na domačem igrišču boljši z 2:1. Po prvem polčasu so gosti vodili, a je domačim v drugem uspel preobrat.

Četrti Lille je na sobotni tekmi z 1:0 premagal Reims. Nica, ki je bila še nedolgo nazaj, v vrhu lige, je doživela tretji poraz na zadnjih štirih tekmah. Z 2:1 jo je premagal Toulouse.