7. 12. 2020,
22.44

3 leta, 5 mesecev

Thermometer Blue 0,06

Miha Zajc Samir Handanović Josip Iličić Jasmin Kurtić AC Milan italijansko prvenstvo

Ponedeljek, 7. 12. 2020, 22.44

Italijansko prvenstvo, 10. krog

Iličić ostal brez tekme, AC Milan tudi brez Ibrahimovića do nove zmage

Leonardo Bonucci Juventus Torino | Juventus po tesni zmagi nad Torinom ostaja neporažen v serie A. | Foto Reuters

Juventus po tesni zmagi nad Torinom ostaja neporažen v serie A.

Nogometaši Parme in Beneventa so se v 10. krogu italijanskega prvenstva razšli brez golov. Slovenski reprezentant Jasmin Kurtić je za Parmo odigral celotno tekmo, medtem ko je bil današnji dvoboj med Udinesejem in Atalanto Josipa Iličića prestavljen zaradi razmočenega in neprimernega igrišča v Vidmu. Na večerni tekmi je AC Milan brez poškodovanega Zlatana Ibrahimovića premagal Sampdorio in zadržal prednost na prvem mestu. V ponedeljek je Miha Zajca, ki sicer ni stopil na zelenico, z Genoo remiziral v Firencah.

Vodilni Milan je v Genovi premagal Sampdorio z 2:1. Prvi gol za ekipo iz lombardijske prestolnice je dosegel Franck Kessie v izdihljajih prvega polčasa po strelu z 11-metrovke, na 2:0 pa je v 77. minuti povišal Samuel Castillejo. Na 1:2 je v 82. minuti znižal Albin Ekdal.

Velik preobrat Juventusa, ki je zaostajal do 77. minute

Deseti krog italijanskega prvenstva sta v soboto odprla Spezia in Lazio. Zmage z 2:1 se je veselil velikan iz Rima, mrežo gostiteljev je kot prvi zatresel Ciro Immobile. Sledil je razburljiv mestni obračun v Torinu. Juventus se je spogledoval z neuspehom, saj so biki vodili z 1:0 vse do 77. minute. Nato je sledilo izenačenje, v polno je zadel Američan Weston McKennie, v predzadnji minuti rednega dela pa je izkušeni branilec Leonardo Bonucci poskrbel za preobrat, s katerim se je branilec naslova vodilnemu Milanu, ta bo dvoboj 10. kroga odigral v nedeljo, približal na tri točke zaostanka.

Achraf Hakimi je po drugem zadetku na tekmi dvignil dres in ga posvetil v spomin na nedavno preminulega rojaka Mohameda Abarhouna. | Foto: Reuters Achraf Hakimi je po drugem zadetku na tekmi dvignil dres in ga posvetil v spomin na nedavno preminulega rojaka Mohameda Abarhouna. Foto: Reuters

Inter je s pomočjo slovenskega vratarja Samirja Handanovića, ki je branil celo tekmo, doma premagal Bologno in ohranil drugo mesto na lestvici.