20. 3. 2022,
22.45

2 leti, 2 meseca

Thermometer Blue 0,01

AC Milan Roma Salernitana Vid Belec Petar Stojanović Empoli Leo Štulac Domen Črnigoj Atalanta Samir Handanović Inter Juventus serie A italijansko prvenstvo

Nedelja, 20. 3. 2022, 22.45

ITALIJANSKO PRVENSTVO, 30. KROG

Milan z zmago na Sardiniji beži, rimski derbi dobila Roma

AC Milan | Milan je na Sardiniji prišel do zmage z 1:0 z golom Ismaela Bennacerja. | Foto Reuters

Milan je na Sardiniji prišel do zmage z 1:0 z golom Ismaela Bennacerja.

V 30. krogu italijanskega prvenstva se nadaljuje ogorčen boj za vrh. Inter Samirja Handanovića je remiziral s Fiorentino, vodilni Milan pa z 1:0 zmagal v Cagliariju, ki se krčevito bori za obstanek. Milan tako zdaj vodi tri točke pred Napolijem in šest pred Interjem, ki pa ima eno odigrano tekmo manj. V nedeljo zvečer je večni rimski derbi s 3: dobila Roma.

Na Sardiniji je tekmo v 59. minuti po podaji Olivierja Girouda odločil Ismael Bennacer in pomagal rdeče-črnim do pomembnega koraka na poti do 19. prvenstvene zvezdice v klubski zgodovini, prve po letu 2011, še posebej po domačem spodrsljaju Interja proti Fiorentini.

Prvo sobotno tekmo v Neaplju so bolje začeli gosti iz Vidma, potem ko je Gerard Deulofeu v 22. minuti zadel za Udinese, junak dneva na Siciliji pa je bil Victor Osimhen, ki je bil najbolj zaslužen za preobrat. Najprej je za izenačenje zadel v 52. minuti, nato pa je v 63. dosegel še gol za zmago. Po rdečem kartonu za Pabla Marija je imel Udinese od 82. minute številčno prednost, ki pa je ni znal unovčiti.

Na drugi tekmi je tretjeuvrščeni branilec naslova Inter doma remiziral z 1:1 proti Fiorentini. Gosti iz Firenc so povedli v 50. minuti preko Lucasa Torreire, za ekipo Samirja Handanovića, ki je branil celo tekmo, pa je pet minut pozneje izenačil Denzel Dumfries.

Mestni derbiji je dobila Roma. | Foto: AP / Guliverimage Mestni derbiji je dobila Roma. Foto: AP / Guliverimage Juventus je do zmage, s katero je ohranil stik z vrhom, prišel že v prvem polčasu, ko sta mrežo zadnjeuvrščene Salernitane, pri kateri je Vid Belec dogajanje opazoval s klopi, zatresla Paulo Dybala in Dušan Vlahović. Srb je bil tudi podajalec pri prvem golu, sicer pa je z 21 zadetki skupaj s Cirom Immobilejem iz Lazia na vrhu med strelci.

Venezia, pri kateri je Domen Črnigoj igral od 80. minute, je morala priznati premoč Sampdorii, oba gola na tekmi pa je že v prvem polčasu prispeval Francesco Caputo. Empoli pa je z Leom Štulcem (igral je od 68. minute) ter brez Petra Stojanovića prišel do točke proti Veroni.

Jan Oblak
Sportal Noro, kakšni spektakli! Oblak se vrača v Manchester.

Italijansko prvenstvo, 30. krog:

Petek, 18. marec:
Sassuolo : Spezia 4:1 (1:1)
Berardi 17./11-m, 48., Ayhan 78., Scamacca 81.; Verde 36.

Dumfries 55.; Torreira 50.
Samir Handanović (Inter) je igral vseh 90 minut in ubranil tri strele na svoja vrata.

Cagliari : AC Milan 0:1 (0:0)