15. 4. 2017,
17.15

6 let, 7 mesecev

Thermometer Blue 2,25

Inter AC Milan italijansko prvenstvo Samir Handanović Josip Iličić Miha Zajc Andrej Kotnik Valter Birsa Boštjan Cesar Jasmin Kurtić Siniša Anđelković

Sobota, 15. 4. 2017, 17.15

Italijansko prvenstvo, 32. krog

Inter se je v infarktni končnici opekel proti Milanu, gol Jasmina Kurtića v Rimu

Samir Handanović | Foto Guliver/Getty Images

Razburljivi milanski derbi, vrhunec 32. kroga italijanskega prvenstva, se je končal brez zmagovalca. Inter je po prvem polčasu vodil z 2:0, a mu je Milan, ki je po novem povsem v kitajskih rokah, v drugem delu prekrižal načrte in izenačil na 2:2. Samir Handanović je drugi zadetek prejel v sedmi minuti sodnikovega podaljška! Jasmin Kurtić je zadel za Atalanto pri remiju proti Romi v Rimu z 1:1.

Milanski derbi je v sobotnem zgodnjem terminu (začel se je ob 12.30) potekal na željo bogatih kitajskih investitorjev, ki so prevzeli vodilna položaja tako pri Interju kot tudi Milanu. Mestni spektakel so bolje začeli rdeče-črni.

Na San Siru je bilo čustveno, saj so se navijači Milana poklonili nekdanjemu predsedniku Silviu Berlusconiju, ki je pred dnevi tudi uradno končal sodelovanje z rdeče-črnimi in segel v roke novim kitajskim lastnikom. Vlagatelji iz Azije so odkupili večinski delež kluba, ki si ga je pred tem lastilo Berlusconijevo podjetje Fininvest. Nekdanji predsednik vlade Italije se je navijačem Milana za podporo zahvalil v pismu za javnost.

Inter je vodil z 2:0, a nato v 83. minuti prejel prvi gol, globoko v sodnikovem dodatku, ki je bil že tako nenavadno dolg (pet minut), pa je Kolumbijec Cristian Zapata zadel za 2:2. Takrat je na semaforju preteklo že 97 minut igre, kar je poskrbelo za veliko razburjenje v taboru domačih, pri katerih se trenerju Stefanu Pioliju po zadnjih rezultatskih neuspehih, ki so črno-modre pahnili na sedmo mesto, trese stolček. V prestolnici Lombardije so vse glasnejše govorice, da bi lahko poleti v Milano prispel nekdanji argentinski selektor Edgardo Bauza

Takole se je zadetka v Rimu veselil Jasmin Kurtić (desno). | Foto: Getty Images Takole se je zadetka v Rimu veselil Jasmin Kurtić (desno). Foto: Getty Images

Gol Jasmina Kurtića na Olimpijskem štadionu v Rimu

Na delu je bilo še nekaj slovenskih nogometašev. Najbolj se je izkazal Jasmin Kurtić, ki se z Atalanto z gostovanja na Olimpijskem štadionu v Rimu vrača s točko. Za njo je poskrbel prav Črnomeljčan, ki je igral 68 minut, in je v 22. minuti goste popeljal v vodstvo z 1:0. V drugem polčasu je izid na 1:1 poravnal Bosanec Edin Džeko.

Chievo je doživel hud poraz v gosteh pri Cagliariju, izgubil je z 0:4. Tokrat je pri Verončanih igral samo en od dveh Slovencev. Boštjan Cesar, ki je bil na igrišču od prve do zadnje minute. Valter Birsa ima težave s poškodbo, zato ga ni bilo v gostujoči ekipi.

Josip Iličić je igral od 61. minute za Fiorentino, ki je doživela boleč domač poraz proti Empoliju. Gostje, pri katerih Miha Zajc spet ni dobil priložnost za igro, so z golom z enajstih metrov v 92. minuti prišli do zmage z 2:1.

Andrej Kotnik spet ni dobil priložnosti za igro pri Crotoneju, ki je z 1:1 remiziral v gosteh pri Crotoneju.

Siniša Anđelković je odigral vseh 90 minut pri remiju Palerma pred domačimi navijači proti Bologni brez zadetkov.

Italijansko prvenstvo, 32. krog:

Sobota:
Inter : Milan 2:2 (2:0)
Candreva 36., Icardi 44.; Romagnoli 83., Zapata 97.
Samir Handanović je za Inter branil vso tekmo.

Roma : Atalanta 1:1 (0:1)
Džeko 50.; Kurtić 22.
Jasmin Kurtić je za Atalanto igral 68 minut.

Palermo : Bologna 0:0
Siniša Anđelković je za Palermo igral vso tekmo.

Cagliari : Chievo 4:0 (3:0)
Borriello 11., Sau 15., Pedro 40., 90.
Boštjan Cesar je za Chievo igral vso tekmo in prejel rumeni karton. Valterja Birse pri Verončanih ni bilo niti na klopi, saj je poškodovan.

Torino : Crotone 1:1 (0:0)
Belotti 66./11m; Nwankwo 81.
Andrej Kotnik je sedel na klopi Crotoneja, a ni dobil priložnosti za igro.

Fiorentina : Empoli 1:2 (0:1)
Tello 64.; El Kaddouri 37., Pasqual 93./11m; R.K.: Kalinić 95./Fiorentina
Josip Iličić je za Fiorentino igral od 61. minute. Miha Zajc je sedel na klopi Empolija, a ni dobil priložnosti za igro.

Pescara : Juventus 0:2 (0:2)