V sodnikovem dodatku zadel za zmago

Sanjski debi Lionela Messija! #video

Lionel Messi | Sanjski debi Lionela Messija čez lužo | Foto Guliverimage

Sanjski debi Lionela Messija čez lužo

Argentinski nogometni zvezdnik Lionel Messi je čez lužo debitiral na najboljši mogoči način. V dresu Interja Miamija je globoko v sodnikovem dodatku po izjemno izvedenem prostem strelu zadel za zmago z 2:1 nad Cruz Azulom v ligaškem pokalu.

PSG Kylian Mbappe
Sportal Saga se nadaljuje: PSG v Azijo brez Mbappeja

Okoli 21 tisoč gledalcev na stadionu DRV PNK Stadium (Fort Lauderdale) je v petek v živo pospremilo tekmovalni debi Lionela Messija v dresu Inter Miamija, h kateremu so argentinskega virtuoza zvabili v začetku junija. In kakšen debi je to bil.

36-letnik je v igro vstopil s klopi za rezervne igralce v 54. minuti ob vodstvu svojega moštva z 1:0 proti Cruz Azulu. Nasprotniku je deset minut pozneje uspelo izenačiti. Povsem v izdihljajih sodnikovega dodatka pa je na sceno stopil Messi in iz prostega strela s kakšnih 20 metrov z levico v 94. minuti matiral Andresa Guillerma Portilla za zmago v ligaškem pokalu.

Zadetek Messija za zmago:

"Vedel sem, da moram zadeti. To je bila zadnja akcija v dodatku. Zelo pomembno je bilo, da smo dosegli to zmago. Gre za novo tekmovanje in ta zmaga nam bo dala samozavest za naprej," je po zmagi za Apple TV dejal Messi.

"Gre za novo tekmovanje in ta zmaga nam bo dala samozavest za naprej." | Foto: Guliverimage "Gre za novo tekmovanje in ta zmaga nam bo dala samozavest za naprej." Foto: Guliverimage

Reakcija lastnika kluba ob Messijevem golu:

Cristiano Ronaldo
Sportal Ronaldo: Evropski nogomet je izgubil veliko kakovosti

S svojim golom je v delirij spravil tudi številne zvezdnike, ki so si tekmo ogledali na stadionu. Med njimi so bili LeBron James, Serena Williams, Tom Brady, Gloria Estefan, Kim Kardashian ...

MLS se vrača čez mesec dni

Čez lužo je trenutno čas za ligaški pokal, novoustanovljeno tekmovanje, v katerem tekmujejo klubi severnoameriške nogometne lige MLS in mehiške lige. MLS se bo nadaljevala čez mesec dni, ko bosta Messi in druščina, ki sta se ji ob Messiju pridružila tudi Sergio Busquets in Jordi Alba, poskušala Inter Miami popeljati na višja mesta. Po 22 tekmah in zgolj osmih zmagah je Inter trenutno zadnji.