Četrtek, 4. 11. 2021, 22.52

Konferenčna liga, skupinski del, 4. krog

Mura v Franciji zelo blizu prvi točki, žal ji ni uspelo

1

Rennes - Mura | Nogometaši Mure so na gostovanju v Rennesu doživeli poraz z 0:1. | Foto Reuters

Nogometaši Mure so na gostovanju v Rennesu doživeli poraz z 0:1.

Nogometaši Mure so v četrtem krogu skupinskega dela konferenčne lige gostovali v Rennesu in proti velikemu favoritu, ki je z 2:1 zmagal že v Mariboru, izgubili še enkrat, tokrat z 0:1. Denis Popović (Anorthosis) je zatresel mrežo Flore v Talinu, Filip Valenčič je s svojim HJK gostoval v Tel Avivu pri Maccabiju in izgubil z 0:3. Tudi Paok Jasmina Kurtića je izgubil doma proti Köbenhavnu z 1:2.

Mura tudi po četrtem krogu konferenčne lige ostaja brez osvojene točke, Rennes je danes zmagal z 1:0, slovenski prvaki pa so se borili kot levi. Edini gol na tekmi je padel v 76. minuti tekme, ko je po prostem strelu Lovra Majerja do žoge v kazenskem prostoru Mure prišel Loic Bade in z natančnim strelom z glavo ugnal vratarja Matka Obradovića.

Četa Anteja Šimundže je vse dotlej sicer zdržala silovit pritisk Rennesa. V prvem polčasu je igra potekala pretežno pred vrati Matka Obradovića, nogometaši Mure na vrata Rennesa niso sprožili niti enega strela, v drugem polčasu pa so gostje postajali vse bolj agresivni, še posebej po prejetem golu, ko so napadli z vsemi močmi, a jim do izenačenja in zgodovinske točke žal ni uspelo priti.

"Fantom ne morem ničesar zameriti"

"Taktično smo odigrali zelo dobro in pobrali veliko izkušenj iz vsega tega. Fantom ne morem ničesar zameriti, delovna vnema in požrtvovalnost sta bili maksimalni, le naučiti se moramo zadržati žogo, ko je utrip višji, saj smo tako lahko učinkovitejši v napadu. Dejstvo pa je, da moramo še ogromno delati, da lahko pridemo na tako raven, da bi lahko kaznovali ekipe v zadnjih 15 minutah," je po tekmi za Kanal A dejal Ante Šimundža.

Rennes - Mura
Sportal Kljub novi borbeni predstavi še naprej brez točke
NK Mura : Vitesse, konferenčna liga, Matko Obradović
Sportal Obradović in prvaki še lep čas skupaj: Najboljše še prihaja

Popović strelec, a vseeno poražen

V skupini A je finski HJK Helsinki Filipa Valenčiča v gosteh pri Maccabiju Tel Avivu visoko izgubil, slovenski napadalec je v igro vstopil v 58. minuti. Tekmo so sodili Slovenci na čelu z Radetom Obrenovićem. Maccabi si je tako kot Lask Linz, ki je premagal Alaškert z 2:0, že zagotovil eno od prvih dveh mest v skupini.

Denis Popović je s Ciprčani gostoval v Estoniji, zabil gol v 33. minuti za vodstvo Anorthosisa z 2:0, nato pa so se domači vrnili v igro in rešili točko (2:2).

PAOK Jasmina Kurtića je v vročem Solunu tesno, z 1:2 izgubil proti danskemu Köbenhavnu. Slovenski reprezentant je odigral vso tekmo in v 74. minuti prejel rumeni karton.

V središču pozornosti je bilo tudi srečanje v Rimu, kjer se je Roma Joseja Mourinha poskušala maščevati Bodo/Glimtu za sramoten poraz (1:6) na Norveškem. Ni ji uspelo, tekma se je končala z neodločenim izidom 2:2.

Tottenham : Vitesse 3:2 (3:2)
Son 15., Lucas 22., Rasmussen 28./a.g.; Rasmussen 32., Bero 39.; RK: Doekhi 81./Vitesse

Skupina A:
LASK Linz : Alaškert 2:0 (1:0)
Nakamura 12., 87.

Maccabi Tel Aviv : HJK Helsinki 3:0 (1:0)
Kuwas 22., Lingman 65./a.g., Hozez 90.+3
Filip Valenčič (Helsinki) je v igro vstopil v 58. minuti.

Skupina B:
Flora Tallinn : Anorthosis Famagusta 2:2 (0:2)
Sappinen 55., Zenjov 58.; Christofi 29., Popović 33.
Denis Popović (Anorthosis) je igral do 80. minute, v 33. pa je zabil gol.

Gent : Partizan Beograd 1:1 (0:0)
Tissoudali 80.; Urošević 66.

Skupina C:
Zorja Lugansk : CSKA Sofija 2:0 (0:0)
Zahedi 87., Sayyadmanesh 90.+5

Roma : Bodö/Glimt 2:2 (0:1)
El Shaarawy 54., Ibanez 84.; Solbakken 45.+1, Botheim 65.

Skupina D:
AZ Alkmaar : Cluj 2:0 (1:0)
Gudmundsson 5., Pavlidis 86.

Randers : Jablonec 2:2 (0:0)
Hammershoy-Mistrati 46., kubista 53./a.g.; Cvancara 73., Kratochvil 83.; RK: Odey 90.+1/Randers, Kubista 90.+4/Jablonec

Skupina E:
Slavia Praga : Maccabi Haifa 1:0 (0:0)
Kuchta 49.

Union Berlin : Feyenoord 1:2 (1:1)
Trimmel 41.; Sinisterra 15., Dessers 72.; RK: Trimmel 87., Tauchert 89./oba Union

Skupina F:
Lincoln : Slovan Bratislava 1:4 (1:2)
Chipolina 45.+3; Green 17., 25., Čavrić 67., Mraz 71.

PAOK Solun : Köbenhavn 1:2 (1:1)
Živković 8.; Ankersen 34., Biel 50.
Jasmin Kurtić (PAOK) je odigral celo tekmo, v 74. minuti pa prejel rumeni karton.