Thermometer Blue 0,15

NK Luka Koper NK Domžale

Sreda, 6. 4. 2016, 20.12

Koper četrtič zapored ni izgubil, Domžale drugič zapored brez zmage

Nogometaši Domžal in Luke Koper so se v 28. krogu Prve lige Telekom Slovenije razšli z neodločenim izidom 1:1 (0:0).

Koper pod vodstvom trenerja Milana Obradovića poraza ne pozna četrto tekmo po vrsti in nekoliko lažje diha v boju za obstanek. Domžale so po porazu v Krškem prišle do nove točke in ostajajo na tretjem mestu, za Mariborom zaostajajo osem točk, pred Gorico pa imajo štiri točke zaloge.

Domžalčani so začeli tekmo zelo podjetno, v prvih desetih minutah so si pripravili tri strele, v deveti minuti je streljal Matic Črnic, Vjekoslav Tomić pa se je izkazal z obrambo. Koper je prvič streljal v 13. minuti, Fabian Lokaj je meril mimo gola, dve minuti kasneje pa je bil bolj nevaren Joel Valencia, Kenan Horić pa je žogo izbil. Nato so vajeti igre spet prevzeli domači, toda vsi streli so leteli mimo gola ali pa naravnost v Tomića.
Gledalci v Domžalah so videli dva zadetka in remi. | Foto: Gledalci v Domžalah so videli dva zadetka in remi.

Varovanci Luke Elsnerja so v drugem polčasu prvič zapretili v 58. minuti, ko so izvedli indirektni prosti strel v kazenskem prostoru, Marku Alviru pa je strel ubranil Tomić. Čez dve minuti so Domžalčani po kotu zadeli za 1:0. Dejan Trajkovski je podal, Gaber Dobrovoljc pa zadel. Veselje Domžal je trajalo do 67. minute, ko je za izenačenje poskrbel Ruben Belima; najprej se je izkazal s pobegom po desni strani, nato še z natančnim strelom z neposredne bližine.

V 76. minuti je bil Koper blizu novemu golu. Marin Jurina je podal v kazenski prostor, v njem je na 14 metrih do nje prišel Leo Štulac, Žan Majer je bil v bloku, Axel Marval pa je pred golovo črto žogo odbil. Dve minuti kasneje in na drugi strani igrišča je protinapad zaključil Matic Črnic, meril pa čez gol.

Domžale : Luka Koper 1:1 (0:0)

Športni park, gledalcev 600, sodniki: Vinčić (Maribor), Vukan (Apače), Klančnik (Slovenj Gradec).

Strelca: 1:0 Dobrovoljc (60.), 1:1 Belima (67.).

Domžale: Maraval, Horić, Črnic, Repas (od 63. Masimov), Horvat (od 72. Majer), Trajkovski, Blažič, Dobrovoljc, Alvir, Husmani, Mance (od 79. Juninho).
Luka Koper: Tomić, Datković, Situ (od 70. Andrejašič), Belima, Štulac, Valencia, Leko (od 64. Štromajer), Lokaj (od 46. Jurina), Pavić, Horvat, Niguez.

Rumeni kartoni: Horvat, Alvir, Husmani; Belima, Niguez, Andrejašič, Štulac.