Sobota, 23. 4. 2016, 19.23

Krško zapletlo življenje Olimpiji

2

krsko | Foto Grega Valančič Sportida

Nogometaši ljubljanske Olimpije so v 31. krogu Prve lige Telekom Slovenije izgubili proti Krškemu z 0:1 (0:0).

Ljubljanski nogometaši so v ključnih trenutkih sezone doživeli nepričakovan poraz. Sploh prvega spomladanskega jim je zadalo Krško, ki je tudi pred tem kot zadnja ekipa ugnala Olimpijo. Ta v zadnjih tednih preživlja turbulentne trenutke, slovo trenerjev Marka Nikolića in Radoja Smiljanića ter športnega direktorja Ranka Stojića je v ekipi očitno pustilo določene posledice, prav tako odsotnost bolnega Roka Kronavetra in poškodovanega Blessinga Elekeja.

Olimpija je bila bolj ali manj brezzoba prav v napadu, kar bo skušal na prihodnjih tekmah popraviti novi strateg Rodolfo Vanoli, ki je danes s tribun spremljal svoje bodoče varovance. Olimpija ima tako le dve točki prednosti pred Mariborom, ki bo v nedeljo igral proti Kopru. Krčani pa so potrdili dobro formo na gostovanjih, z zadnjih štirih so se vrnili z zmagami, s katerimi so se že dodobra odlepili od mest, ki vodijo v drugo ligo oziroma kvalifikacije zanjo.

Sprva mirno, nato pa  ...

Tekma je bila uvodoma precej mirna, kar zadeva priložnosti. Prvi je nevarnejši strel sprožil Dino Hotić, ko je od daleč zadel le zunanji del mreže. Ljubljančani so sicer imeli rahlo terensko pobudo, a je niso znali nadgraditi. Šele v 29. minuti je po napaki gostujoče obrambe do strela prišel Miha Zajc, a preveč z leve strani, tako da je Marko Zalokar strel blokiral.

Olimpijo je vodil Dejan Kopasič (povsem desno), v ponedeljek žezlo prevzema Rodolfo Vanoli. | Foto: Olimpijo je vodil Dejan Kopasič (povsem desno), v ponedeljek žezlo prevzema Rodolfo Vanoli.

Le malce zatem se je pred Nejcem Vidmarjem znašel Martin Kramarič, toda ljubljanski vratar je dobro posredoval po strelu malce z desne strani kazenskega prostora. Pred koncem polčasa je bila konkretnejša Olimpija, a kljub nekaj strelom prave nevarnosti za vrata borbenih gostov ni bilo.

V 47. minuti se je veliko prostora za strel z roba kazenskega prostora ponudilo Hotiću, ki pa je bil s strelom po tleh znova premalo natančen. Po nekaj polpriložnostih domačih pa so v 61. minuti zadeli Krčani. Iz Maribora posojeni Kramarič je približno 20 metrov lepo prišel do strela po Hotićevi podaji in zadel v levi zgornji kot vrat vratarja Vidmarja.

Gol, a razveljavljen

Olimpija je takoj pritisnila, znova zapravila lepo priložnost prek Hrvoja Čaleja, na drugi strani pa je v 71. minuti Vidmar pravočasno posredoval ob nevarnem vtekanju Marka Jakolića. V 77. minuti so odmači sicer zadeli, a ostali brez izenačujočega zadetka zaradi prepovedanega Čalejevega položaja.

Ljubljančani so pritiskali, iskali poti proti vratom gostov, a je tudi z visokimi žogami za hrbet krške obrambe niso našli, na drugi strani pa so bili gosti nevarni iz protinapadov, enega teh je s previsokim strelom zaključil Hotić.

Olimpija bo v 32. krogu prihodnjo nedeljo gostovala v Kopru, Krško pa bo že v sredo gostilo Rudar.

Olimpija Ljubljana : Krško 0:1 (0:0)

Stadion Stožice, gledalcev 2500, sodniki: Jug (Tolmin), Bensa (Kojsko) in Beton (Cerklje na Gorenjskem).

Strelec: 0:1 Kramarič (61.).

Olimpija: Vidmar, Kelhar, Mitrović, Fink (od 82. Bajrić), Čale, Alves (od 65. Wobay), Matić, Kapun (od 80. Zarifović), Zajc, Mimoun, Radović.

Krško: Zalokar, Gregov, Vuklišević, Pušaver, Sikošek, Žinko, Urbanč (od 90. Špiler), Kramarič (od 69. Jakolić), Hotić, Volarič, Čeh (od 55. Poljanec).

Rumeni kartoni: Zajc, Čale, Bajrić; Volarič, Jakolić.