NATISNI PISAVA

Liga Europa, 3. krog kvalifikacij (povratne tekme)

Mura do zgodovinskega uspeha

Avtor: Sportal

Ljubljana - Nogometašem Mure je uspelo! Na povratni tekmi 3. kroga kvalifikacij za ligo Europa so ubranili prednost s prve tekme, čeprav so proti kijevskemu Arsenalu izgubili z 0:2.

Na prvi tekmi v Kijevu je Mura izgubila z 0:3, na drugi v Ljudskem vrtu z 0:2, a je vseeno napredovala. Zavoljo administrativne napake Ukrajincev, ki so na prvi tekmi priložnost ponudili tudi Ericku Matoukouju, čeprav ni imel pravice nastopa. Rezultat 3:0 v korist Mure je bil registriran z nekajdnevno zamudo, tokrat pa so Prekmurci v Ljudskem vrtu branili prednost. Začelo se ni najbolje, že po dveh minutah so gostje prišli do prvega gola. Ko so gostje v prvem polčasu ostali z desetimi igralci na zelenici, se je zdelo, da je Mura z eno nogo že napredovala. Pa je potem v zadnje pol ure vseeno trepetala za napredovanje, saj so Ukrajinci zadeli še enkrat. Kljub temu so nogometaši Mure uspeli ubraniti prednost in se zdaj lahko veselijo največjega uspeha v zgodovini kluba.

Marko Šuler je z Legio napredoval v naslednji krog. Marko Šuler je z Legio napredoval v naslednji krog. Pin It

Nastopilo je še nekaj slovenskih legionarjev. Inter je v Milanu presenetljivo kar nekaj časa trepetal za napredovanje, čeprav je Hajduk že v Splitu premagal s 3:0. Hrvati so namreč zmagali z 2:0. Samir Handanović je vrata Milančanov branil vso tekmo. Vid Belec je sedel na klopi. Branko Ilić je igral za Anorthosis, ki se je meril proti gruzinskemu Dila Gori in v Larnaki spremljal pravcato dramo. Ciprčani so namreč že na prvi tekmi zmagali z 1:0, nato pa doma igrali slabo in zaostajali z 0:3. Navijači so bili tako razjarjeni, da so vdrli na igrišče in se spopadli s policijo. Sodnik je zato sedem minut pred iztekom rednega dela tekmo prekinil. Marko Šuler je igral za Legio, ki je v Varšavi izločila avstrijski Ried. Matija Škarabot ni sodeloval pri porazu Genta, ki je izpadel proti madžarskemu Videotonu.

Elfsborg : Horsens 2:3 (2:3) /1:1/
Nilsson 6., Elm 18.; Kryger 4., Kortegaard 13., 36.

Dinamo Moskva : Dundee United 5:0 (3:0) /2:2/
Semšov 2., Kokorin 23., Jusupov 40., Sapeta 83., 89.

Vatsadze 52., 81., Salukvadze 76.; R.K.: Laban 78./Anorthosis
Branko Ilić je za Anorthosis igral do 82. minute, ko je sodnik zaradi divjanja domačih navijačev, ki so vdrli na igrišče, prekinil tekmo.

Legia Varšava : Ried 3:1 (1:0) /1:2/
Saganowski 41., Radović 55., Ljuboja 63.; R.K.: Vrdoljak 71./Legia
Marko Šuler je za Legio igral od 12. minute do konca tekme.

Rosenborg Trondheim : Servette 0:0 /1:1/

Spartak Trnava : Steaua Bukarešta 0:3 (0:1) /1:0/
Sobrinho 8., Chiriches 77., Nikolić 84.

Gent : Videoton 0:3 (0:1) /0:1/
Oliveira 13., Nikolić 68., 71.; R.K.: Brüls 64., Messoudi 85./oba Gent.
Matije Škarabota ni bilo v kadru Genta.

Young Boys Bern : Kalmar 3:0 (1:0) /0:1/
Mayuka 7., Raimondi 69., Bobadilla 82.

PAOK Solun : Bnei Jehuda Tel Aviv 4:1 (0:1) /2:0/
Athanasiadis 48., 52., Robert 79., Pelkas 90.; Marinković 7.; R.K.: Menashe 50./Bnei Jehuda

Sparta Praga : Admira Wacker 2:2 (2:1) /2:0/
Kweuke 36., 39.; Thürauer 19., Sulimani 69.

Viktoria Plzen : Ruch Chorzow 5:0 (3:0) /2:0/
Duris 2., 12., 28., Bakoš 54., Hanousek 87.

Bursaspor : KuPS 6:0 (3:0) /0:1/
Özturk 23., Pinto 28., 49., Batalla 36., N'Diaya 47., Tufan 72.

Hannover : St Patrick's 2:0 (1:0) /3:0/
Haggui 32., Eggimann 47.

Inter Milano : Hajduk Split 0:2 (0:1) /3:0/
Vukušić 23./11m, Vuković 58.
Samir Handanović je za Inter branil 90 minut. Vida Belca je sedel na klopi domačih.

Alar 90./11m, Boyd 90.; R.K.: Pavlović 83./Vojvodina

*-tekma je bila prekinjena v 82. minuti.