NATISNI PISAVA

Liga prvakov, drugi krog kvalifikacij (povratne tekme)

Dinamo se je rešil, Maribor gladko

Avtor: Sportal

Ljubljana - Nogometaši Maribora so v Sarajevu potrdili napredovanje v 3. krog kvalifikacij za ligo prvakov. Željezničar so izločili s skupnim rezultatom 6:2. V naslednjem krogu jih čaka luksemburški Dudelange.

0
0
0
0
0
Pin It

Mariborčani so v Sarajevo prišli z visoko prednost treh zadetkov in v prvem polčasu prek Ibraimija povišali razliko še za gol. V drugem polčasu so jim domači nogometaši, ki so enkrat zadeli v polno, močno olajšali delo, saj so prejeli kar tri rdeče kartone. Za veliko presenečenje so poskrbeli nogometaši Dudelanga iz Luksemburga, ki so izločili bogati Red Bull Salzburg. In prav Luksemburžani bodo nasprotnik Maribora.

Mariboru se torej obeta zgodovinska priložnost, da z izločitvijo Dudelanga ubije dve muhi na en mah. Bil bi le še korak od sanjskega preboja v ligo prvakov, hkrati pa bi si zagotovil vsaj še osem evropskih tekem, saj bi ga v primeru poraza v odločilnem krogu kvalifikacij za ligo prvakov čakala tolažilna nagrada z zelo prijetno vsebino - udeležba v skupinskem delu lige Europa. Poleg tega pa so Mariborčani že v minuli sezoni dokazali, da znajo najboljši klub iz Luksemburga spraviti na kolena. Premagali so ga tako v Ljudskem vrtu kot v gosteh, zagotovo pa ne bodo ponovili napake avstrijskega Salzburga, ki je podcenjeval tekmeca in plačal drago ceno. V zaključku srečanja v Mozartovem mestu mu je zmanjkal še en zadetek. Obramba Dudelanga je zdržala in navdušila slovensko javnost.

V nadaljevanje tekmovanja sta s Šerifom napredovala tudi Miral Samardžić in Tadej Apatič, prvi se je na povratni tekmi vpisal med strelce. Napredovanja sta se v sredo veselila tudi Rok Elsner in Dalibor Stevanović, ki sta s Slaskom s skupnim izidom 2:1 izločila črnogorsko Budućnost.

Na robu izpada je bil hrvaški prvak zagrebški Dinamo, ki pa se je čudežno rešil v 98. minuti, ko je z glavo zadel Domagoj Vida.

Torek, 24. julij:
Željezničar Sarajevo : Maribor 1:2 (0:1) /1:4/
Kvesić 59.; Ibraimi 20., Tavares 86.; R. K.: B. Čolić 53., Stanić 61., Svraka 64./vsi Željezničar Sarajevo

Šahtjor Karagandy : Slovan Liberec 1:1* (1:0, 1:0) /0:1/
Kukejev 40./11-m.; Blažek 120.

Ventspils : Mölde 1:1 (1:1) /0:3/
Kurakins 24.; Eikrem 37.

Red Bull Salzburg : F91 Dudelange 4:3 (2:1) /0:1/
Jantscher 28., Hinteregger 37., Da Silva 81./11-m., Zarate 82.; Steinmetz 26., 58., Joachim 48.; R. K.: Benzouien 74./Dudelange

Hapoel Kirjat Schmona : Žilina 2:0 (0:0) /0:1/
Abed 70., Abihazira 77.

Šerif Tiraspol : Ulises Erevan 1:0 (0:0) /1:0/
Samardžić 66./11-m.
Miral Samardžić in Tadej Apatič (oba Šerif) sta odigrala celo tekmo, prvi je dosegel gol iz enajstmetrovke.

Ekranas : Shamrock Rovers 2:1 (1:0) /0:0/
Anđelković 45., 63.; McCabe 90.

Zestafoni : Nefči Baku 2:2 (2:1) /0:3/
Mujiri 16., Dvali 19.; Woobay 22., Sadygov 52.

Basel : Flora Tallinn 3:0 (2:0) /2:0/
Daogari 9., 34., Diaz 63.

Debrecen : Skenderbeu Korca 3:0 (2:0) /0:1/
Coulibaly 12., 87., Varga 58.

Partizan Beograd : Valletta 3:1 (1:0) /4:1/
Tomić 10., 67., Mitrović 73.; Mifsud 60.

Dinamo Zagreb : Ludogorec 3:2 (1:2) /1:1/
Rukavina 33., 60., Vida 98.; Gargorov 12., Marcelinho 36.; RK: Marcelinho 56.

Slask Vroclav : Budućnost Podgorica 0:1 (0:1) /2:0/
Vukčević 14.

Rok Elsner je odigral celotno srečanje, Dalibor Stevanović je obsedel na klopi (oba Slask).

// - rezultat prve tekme
*- po podaljšku
V odebeljenem tisku je ekipa, ki je napredovala.

Dinamo Kijev (Ukr) - Feyenoord (Niz)

Dvoboji bodo odigrani 31.julija/1. avgusta ter 7./8. avgusta.

Potek tekme:

86. min: Gooooool!!! Številčno prednost so slovenski prvaki izkoristili, Tavares je zatresel mrežo Željezničarja.

78. min: Gostujoči strateg se je odločil za menjavo, v igro je prišel Trajkovski, iz nje pa odšel Potokar.

74. min: Najrprej so do priložnosti prišli domači prek Vasilića, nato pa na drugi strani še slovenski nogometaši, poizkusil je Mezga, rezultat pa se ni spremenil.

68. min: Maribor je ob številčni prednosti prevzel pobudo, Beriću je vratar strel ubranil, še v isti minuti si je priložnost pripravil Filipović, vendar pa ni bil dovolj natančen, žoga je zletela mimo gola.

64. min: Željezničar je ostal še brez enega igralca, drugi rumeni karton je prejel Svraka.

61. min: Nov rdeč karton za domače nogometaše. Prejel ga je Stanić, minuto zatem pa je porumenel še Jamak.

59. min: Gooooool!!! Kljub igralcu manj je Željezničar prišel do izenačenja, po podaji Stanića se je med strelce vpisal Kvesić.

58. min: Obramba vratarja Antolovića, streljal je Cvijanović.

55. min: Mezga je streljal mimo gola, minuta zatem je prišlo do druge menjave pri domači ekipi. Bešlija je zapustil igrišče, zamenjal ga je Stanić.

53. min: Sarajevčani so ostali z igralcem manj, Čolić je prejel drugi rumeni karton in moral pod prho. Minuto zatem je rumeni karton prejel še Adilovič.

52. min: Prvi rumeni karton na strani Maribora, prejel ga je Potokar.

50. min: Prvo priložnost v drugem delu so si pripravili domačini, Bešlija je streljal mimo vrat.

46. min: Pri Željezničarju je prišlo do menjave, iz igre je odšel Zeba, namesto njega je vstopil Bekrić.

Polčas: Maribor ob polčasu vodi s skupnim rezultatom 5:1.

45. min: Priložnost za Željezničar, strel je zletel mimo gola. Prva menjava na tekmi, iz igre je odšel strelec zadetka Ibraimi, namesto njega je vstopil Mezga.

44. min: Še četrti rumeni karton, tudi tega je prejel član sarajevske zasedbe.

43. min: V priložnosti se je znašel Mejač, ki pa je meril mimo vrat.

39. min: Nizozemski sodnik je pokazal še tretji rumeni karton domačemu igralci, tokrat ga je prejel Zolotić.

31. min: Adilović je preizkusil mariborskega čuvaja mreže, ki je uspel zaustaviti strel in odbil žogo v kot.

20. min: Gooooool!!! Ibraimi je streljal z 18 metrov in presenetil domačega čuvaja mreže.

17. min: Željezničar je napadalnejši, Maribor se brani. Zeba je prišel do strela s približno 23 metrov, ki je zletel visoko prek vrat.

14. min: Nov rumen karton za domačine, tokrat ga je prejel Bešlija.

9. min: Prvi neposredni strel Maribora na vrata domačinov, po tleh je poizkusil Ibraimi, vendar je bil vratar Antolović na mestu.

5. min: Po podaji z desne strani je bil na pravem mestu Adilović, ki je zatresel mrežo, vendar je bil zadetek razveljavljen zaradi prepovedanega položaja.

4. min:Jasmin Handanović je moral dvakrat resno posredovati.

2. min: Nizozemski sodnik Danny Makkelie je pokazal prvi rumeni karton, prejel ga je član Željezničarja B. Čolić.

Znani sta začetni postavi:
Željezničar: Antolović, Kerla, Bogičević, B. Čolić, Kvesić, Zolotić, Zeba, Bešlija, Svraka, Jamak, Adilović.
Maribor: Handanović, Mejač, Potokar, Rajčević, Arghus, Filipović, Ibraimi, Cvijanović, Mertelj, Tavares, Berić.

Komentarje prikazujemo 7 dni po objavi članka. Po tem času komentarjev ne prikazujemo več.