Hammarby Aljoša Matko Malmö

Sobota, 4. 12. 2021, 22.06

Švedsko nogometno prvenstvo 2021

Malmö švedski prvak, Matko s krvnikom NK Maribor peti

Malmö | Navijači Malmöja so dočakali 22., rekordni naslov švedskega prvaka. | Foto Reuters

Navijači Malmöja so dočakali 22., rekordni naslov švedskega prvaka.

Nogometaši Malmöja so v zadnjem krogu švedskega prvenstva osvojili naslov prvaka, potem ko so nazadnje igrali 0:0 proti Halmstadu in na lestvici končali na vrhu po zaslugi boljše razlike v danih in prejetih zadetkih. Drugouvrščeni AIK je sezono končal z enakim številom točk (59). Malmö v tej sezoni nastopa tudi v ligi prvakov.

Za Malmö je to 22. naslov prvaka, kar je švedski rekord. Malmö bo tako v prihodnji sezoni igral v 1. krogu kvalifikacij za ligo prvakov, AIK in tretjeuvrščeni Djurgardens pa bosta igrala v 2. krogu kvalifikacij za konferenčno ligo.

Hammarby Aljoše Matka, ki je prispeval dva gola in podajo, je sezono končal na petem mestu.