11. 7. 2011,
21.53

Ponedeljek, 11. 7. 2011, 21.53

Maribor in Kirm blizu napredovanja

Maribor je v torek v prvi tekmi 2. predkroga kvalifikacij za ligo prvakov doma premagal Dudelange z 2:0. Wisla je brez Andraža Kirma v sredo zmagala v Latviji.

Izbranci Darka Milaniča so si zagotovili prednost dveh zadetkov pred povratno tekmo 2. predkroga proti luksemburškemu prvaku. Vprašanje zmagovalca so rešili že v prvem polčasu, ko je najprej po podaji Agima Ibraimija z glavo na prvi uradni tekmi za Maribor zadel Arghus, Ibraimi pa je ob koncu prvega polčasa z izjemnim zadetkom postavil končni izid tekme. Zanj je bil to že drugi zaporedni zadetek v majici Maribora.

Poleg ''vijolic'', ki so v sezoni 1999/2000 s prebojem med elito dosegli največji slovenski klubski podvig v evropskih tekmovanjih vseh časov, v drugem predkrogu lige prvakov sodelujejo še trije klubi slovenskih legionarjev. Poljska Wisla je prišla do zmage nad Skontom v Rigi z 1:0 in je blizu napredovanja. Za Wislo tokrat ni zaigral Andraž Kirm, ki ima težave z mišico, zato je tokrat počival. Napadalec Litexa Dejan Djermanovič ni sodeloval ob zmagi proti Mogrenu. Novopečeni branilec najboljšega albanskega kluba Skenderbeua, Almir Sulejmanovič, ni sodeloval pri domačem porazu proti ciprskemu prvaku.

Povratne tekme bodo prihodnji teden, Maribor bo v Luksemburgu gostoval v torek. Žreb tretjega predkroga lige prvakov bo v petek (ob 12. uri), za nastop v skupinskem delu tekmovanja pa je potrebno izločiti še tekmeca v četrtem predkrogu.