Kenan Bajrić Alen Ožbolt Žan Medved Darko Milanič Slovan Bratislava

Sobota, 12. 9. 2020, 21.25

Uspešen debi Darka Milaniča na Slovaškem

Milanič že navdušuje Slovake, mladi Slovenec spet v polno #video

Darko Milanič | Darko Milanič je v krstnem nastopu na Slovaškem vknjižil domačo zmago. | Foto Miloš Vujinović/Sportida

Darko Milanič je v krstnem nastopu na Slovaškem vknjižil domačo zmago.

Slovenski nogometni trener Darko Milanič je na klopi slovaškega prvaka Slovana iz Bratislave debitiral z domačo zmago nad Spartakom iz Trnave. V šestem krogu slovaškega prvenstva je doma zmagal z 2:0, do uspeha pa mu je pomagal tudi mladi rojak Žan Medved. Nekdanji up ljubljanske Olimpije, ki je lani zablestel v dresu drugoligaša Fužinarja, je v polno zadel že v 13. minuti.

Slovan Bratislava
Sportal Milaničev Slovan se počuti oškodovanega v Evropi

Dolgoletni trener Maribora Darko Milanič je vodil prvi dvoboj po šestih mesecih. V Bratislavi je gostitelje popeljal do zmage v derbiju proti Spartakom iz Trnave, že 157. v zgodovini. Z novimi tremi točkami je Slovan zadržal drugo mesto. Na lestvici zaostajalo le za ekipo DAC iz Dunajske Strede.

Vrhunci dvoboja v Bratislavi, zadetek Žana Medveda pri 0:16:

Nekdanji kapetan slovenske reprezentance, ki po Avstriji in Angliji okuša še trenerski legionarski kruh v tretji tuji državi, je v začetno enajsterico uvrstil enega izmed treh Slovencev, na katere računa v vrstah slovaškega prvaka. Žan Medved mu je hitro povrnil zaupanje, mladi slovenski reprezentant je v polno zadel v 13. minuti. Devet minut pozneje je bil že dosežen končni rezultat. V 84. minuti je namesto Medveda v igro vstopil nekdanji napadalec Domžal Alen Ožbolt, nekdanji branilec Olimpije Kenan Bajrić pa je obsedel na klopi za rezervne igralce.

Milaniča kmalu čaka še evropska preizkušnja s Slovanom. V četrtek bo v drugem krogu kvalifikacij za ligo Europa gostoval na Finskem pri moštvu KuPS.