5. 4. 2014,
14.59

Sobota, 5. 4. 2014, 14.59

Najbolj "nora" tekma Daliborja Stevanovića, odkar je na Poljskem (video)

Občasni reprezentant Dalibor Stevanović je Slasku do točke v gosteh pomagal priti z neverjetnimi tremi zadetki. Petek si bo rad zapomnil tudi Elvis Bratanović, ki je dočakal prvi gol na Češkem.

Slask iz Vroclava je le še bleda senca moštva, ki je v sezoni 2011/12 osvojilo naslov poljskega prvaka. V šampionski ekipi je zaradi finančnih težav nastal velik osip igralcev, zato ne čudi skromna uvrstitev v tej sezoni, ko po 28 krogih zaseda šele 13. mesto. V petek je v spektakularnem derbiju začelja remiziral pri moštvu Podbeskidzie. Dvakrat je zapravil vodstvo, na koncu pa pet minut pred koncem prišel do pomembne točke (3:3).

Gledalci v Bielsko-Biali so tako dočakali kar polovico ducata zadetkov, vse tri za goste pa je dosegel Dalibor Stevanović. Tako mogočne strelske predstave, odkar je na Poljskem, ne pomni. Zvezni igralec Slaska, ki nosi igralno številko 16, je v 21. minuti mrežo zatresel s spretnim strelom z nogo, nato pa dvakrat (43. in 82. minuta) zapored v polno zadel z glavo.

Občasni slovenski reprezentant z bogatimi izkušnjami, saj si je nogometni kruh služil tudi v Španiji, Izraelu, Ukrajini ter na Nizozemskem, je pred petkovim srečanjem v tej sezoni poljskega prvenstva dosegel le en zadetek.

Elvis Bratanović je na zadetek čakal le štiri minute

Četrti april 2014 pa si bo za vse večne čase zapomnil tudi 21-letni Elvis Bratanović. Mladi slovenski reprezentant se je v petek v češkem prvenstvu razveselil zmage, za nameček pa postal osrednji junak, čeprav je v igro vstopil šele v 81. minuti.

Nekdanji napadalec Rudarja je potreboval le štiri minute, da je premagal vratarja Pribrama in postavil končni rezultat 1:0. V četrtem nastopu, še vedno je v igro vstopil z rezervne klopi, se je razveselil strelskega prvenca v češkem prvenstvu, Teplice pa ostajajo na visokem četrtem mestu.