30. 10. 2019,
23.35

4 leta, 7 mesecev

Thermometer Blue 0,20

nemški pokal Nürnberg Adam Gnezda Čerin RB Leipzig Kevin Kampl Bayern München Dynamo Dresden Luka Štor

Sreda, 30. 10. 2019, 23.35

Nemški pokal, 1/16 finala

Štor zadel v Berlinu, Leipzig do visoke zmage brez Kampla

Luka Štor | Luka Štor je dosegel gol v podaljšku. | Foto Blaž Weindorfer/Sportida

Luka Štor je dosegel gol v podaljšku.

V 1/16 nemškega pokala so bili danes na delu klubi vseh treh slovenskih legionarjev, ki so v Nemčiji še v igri za pokalno lovoriko. Adam Gnezda Čerin (na klopi) je z Nürnbergom po izvajanju enajstmetrovk izgubil pri Kaiserslauternu, RB Leipzig je brez poškodovanega Kevina Kampla razbil Wolfsburg (6:1). Luka Štor je z Dynamom iz Dresdna po izvajanju enajstmetrovk izgubil v Berlinu pri Herthi. Slovenski nogometaš je v igro vstopil v 77. minuti, v 107. minuti pa je zadel za vodstvo svoje ekipe s 3:2, a je Hertha v izdihljajih podaljška izenačila. Sledilo je izvajanje enajstmetrovk, kjer je Štor spet zadel, a so se napredovanja kljub temu veselili natančnejši Berlinčani.

Jaka Bijol
Sportal Slovenec, nekdaj na voljo za 45 milijonov evrov, branil prvič po letu 2014! #video

Prvak Bayern je v torek vse do 83. minute zaostajal proti drugoligašu Bochumu in bil blizu šokantnega izpada, a je nato zabil dva gola in pričakovano napredoval.