Freiburg Borussia Dortmund RB Leipzig Kevin Kampl Bayern München nemški pokal

NEMŠKI POKAL, ČETRTFINALE

Po Bayernu pred vrati polfinala ostal še Dortmund

RB Leipzig Borussia Dortmund | Po Bayernu pred vrati polfinala ostal še Dortmund. | Foto Reuters

Po Bayernu pred vrati polfinala ostal še Dortmund.

V nemškem pokalnem tekmovanju so nogometaši Freiburga v četrtfinalu poskrbeli za presenečenje, saj so izločili Bayern München z novim trenerjem Thomasom Tuchlom. Za zmago gostov z 2:1 je na Allianz Areni v 95. minuti z bele točke zadel Lucas Höler. Izpadla pa je tudi vodilna ekipa bundeslige, Borussia Dortmund. Z 2:0 jo je premagal RB Leipzig, za katerega je Kevin Kampl igral zadnjih 10 minut. Eintracht iz Frankfurta je z 2:0 izločil tretjeuvrščeno ekipo bundeslige Union Berlin, Stuttgart pa je bil z 1:0 boljši od Nürnberga.

Thomas Tuchel Edin Terzić
Sportal Bayern nadigral Borussio Dortmund, sanjski debi novega trenerja Bavarcev

V Münchnu je za vodstvo Bayerna v 19. minuti zadel Dayot Upamecano, a je le osem minut kasneje za Freiburg izenačil Nicolas Hofler. V zaključku srečanja pa so gostje poskrbeli za veliko presenečenje. Že v 93. minuti srečanja je v lastnem kazenskem prostoru z roko igral Jamal Musiala, odgovornost je za Freiburg prevzel Lucas Höler in z močnim strelom ukanil Yanna Sommerja, s tem pa je svojo ekipo poslal v polfinale.

Strel, s katerim je Höler odločil tekmo. | Foto: Reuters Strel, s katerim je Höler odločil tekmo. Foto: Reuters

Kot zadnji se je v polfinale uvrstil branilec naslova Leipzig, ki je na domači Red Bull Areni ugnal Borussio Dortmund z 2:0 (1:0). Timo Werner je zadel v 22. minuti, Willi Orban pa v osmi minuti sodnikovega dodatka tekme po podaji nekdanjega slovenskega reprezentanta Kevina Kampla. Kampl je v igro vstopil v 87. minuti in pred 47.069 gledalci sodeloval v zadnjem protinapadu svoje ekipe, ki ga je začel Šved Emil Peter Forsberg. Strelec gola Orban je izkoristil tudi odsotnost vratarja gostov Gregorja Kobela. Švicarski reprezentant je šel v lovu na izenačenje pred tem v kazenski prostor domačih in se ni mogel potem pravočasno vrniti na svoje mesto.

Werner je s petimi goli skupaj z igralcem Frankfurta Randalom Kolojem Muanijem prvi strelec pokala v tej sezoni, Leipzig pa je v njem dobil 10 tekem v nizu in je neporažen od finala v sezoni 2021/22, ki ga je dobil kar s 4:1 Dortmund.