Düsseldorf Kaiserslautern Saarbrücken Bayer Leverkusen nemški pokal

Nemški pokal, polfinale

Bayer suvereno v veliki finale

Bayer Leverkusen | Bayer Leverkusen je v polfinalu upravičil vlogo favorita. | Foto Reuters

Bayer Leverkusen je v polfinalu upravičil vlogo favorita.

V nemškem nogometnem pokalnem tekmovanju sta znana oba finalista tekmovanja. Kot drugi se je danes v boj za lovoriko uvrstil Bayer Leverkusen, ki v tej sezoni sploh še ne pozna poraza. Zasedba Xabija Alonsa je s 4:0 izločila drugoligaša Fortuno Düsseldorf. Bayer bo v finalu izzval še en drugoligaš Kaiserslautern, ki je v torek z 2:0 premagal tretjeligaša Saarbrücken, ki je na poti do polfinala izločil Karlsruhe, Bayern, Eintracht Frankfurt in Borussio Mönchengladbach.

Benjamin Šeško RB Leipz Mainz
Sportal Bayern izgubil največji derbi, Stuttgart zapravil lepo priložnost

Za Bayer so ob zmagi s 4:0 že v prvem polčasu za visoko vodstvo zadeli Jeremie Frimpong, Amine Adli in Florian Wirtz, ki je v drugem polčasu z bele pike postavil samo še piko na i ob napredovanju.