3. 10. 2021,
21.21

2 leti, 6 mesecev

Thermometer Blue 0,02

RB Leipzig Martin Pečar Kevin Kampl Borussia Dortmund Bayern München Bayer Leverkusen nemško prvenstvo Bundesliga

Nedelja, 3. 10. 2021, 21.21

NEMŠKO PRVENSTVO, 7. KROG

Frankfurt šokiral Allianz Areno, prva ničla Bayerna

Kevin Kampl | Kevin Kampl je odigral 79 minut tekme z Bochumom, njegov Leipzig pa je zmagal s 3:0. | Foto Guliverimage

V sedmem krogu nemškega prvenstva je Bayern doživel prvi poraz v tej sezoni. Na Allianz Areni je z 1:2 klonil proti sicer letos neprepričljivemu Eintracht Frankfurtu. Za Eintracht je bila današnja zmaga prva v Münchnu po kar 21 letih. Spodrsljaj Bayerna je izkoristil Bayer iz Leverkusna, ki se je z zmago po številu točk izenačil z Bavarci.

Bayern München je imel pred tem krogom tri točke prednosti, a so se Bavarci opekli z moštvom, ki do te tekme še ni zmagalo v sezoni 2021/22. Domači so sicer povedli z zadetkom Leona Goretzke v 29. minuti, a hitro izenačenje Martina Hintereggerja je napovedalo zanimiv večer. Junak Frankfurta je bil najprej vratar Kevin Trapp, ki je v drugem polčasu ubranil več nevarnih strelov domačih, potem pa še Filip Kostić, ki je v 83. minuti neodločnost domače obrambe kaznoval z zadetkom za nepričakovano zmago.

Bayern je izgubil prvič v sezoni. | Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko Bayern je izgubil prvič v sezoni. Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko

Na zadnji tekmi kroga je Bayer iz Leverkusna s 3:0 odpravil Arminio Bielefeld in se z enakim številom točk kot vodilni Bayern povzpel na drugo mesto. Na lestvici imata Bayern in Bayer po 16 točk, Borussia Dortmund in Freiburg pa po 15.

Leipzig se prebuja

Nogometaši Leipziga so že v soboto premagali Bochum s 3:0. Leipzig se po slabem začetku sezone pobira, z novo visoko zmago je že v zgornjem delu lestvice. Nekdanji slovenski reprezentant Kevin Kampl je bil v igri do 79. minute, izkazal pa se je Christopher Nkunku z dvema goloma.

Wolfsburg je doživel nov poraz, Gladbach je že po sedmih minutah vodil z 2:0 in na koncu zmagal s 3:1. Dortmundčani so gostili Augsburg in - še vedno brez poškodovanega prvega zvezdnika Erlinga Haalanda - zmagali tesno, z 2:1.

Edina neporažena ekipa v ligi tako ostaja le še Freiburg, ki je v soboto z 2:1 premagal Hertho.