7. 1. 2015,
11.55

Sreda, 7. 1. 2015, 11.55

Novoletni trenerski potres v Grčiji in na Cipru

Grški nogometni prvak Olympiakos je zaradi neprepričljive igre ter zaostanka za prvim mestom odpustil trenerja Španca Michela. Brez trenerja je ostal tudi ciprski prvak APOEL.

Michel, nekdanji zvezdnik Real Madrida s polnim imenom Jose Miguel Gonzalet Martin del Campo, ni zadovoljil apetitov vodstva kluba, ki ga bolj kot rezultati moti neprepričljiva igra ekipe.

Moštvo je v zadnjem prvenstvenem krogu sicer z 2:1 premagalo Platanias, kar pa nekdanjega španskega reprezentanta (66 tekem, 21 golov) ni rešilo. "Ekipa bi morala igrati bolj atraktivno," meni predsednik kluba Vangelis Marinakis.

Michel je Grke prevzel februarja 2013, z njimi je osvojil dva naslova državnega prvaka in grški pokal. Lani se je uvrstil tudi v osmino finala lige prvakov, letos pa za PAOK na drugem mestu prvenstvene razpredelnice zaostaja za vsega točko.