14. 4. 2016,
19.58

7 let, 11 mesecev

Thermometer Blue 0,45

pokal Slovenije Prva liga Telekom Slovenije NK Domžale NK Maribor NK Maribor NK Zavrč NK Celje

Četrtek, 14. 4. 2016, 19.58

Maribor izgubil v završki trdnjavi

Na prvih polfinalnih tekmah pokala Slovenije sta si minimalno prednost priigrala Celje in Zavrč. Celjani so v sredo z 1:0 premagali Domžale, Haložani pa v četrtek z 2:1 Maribor.

Zavrč pred to tekmo v tej sezoni sploh še ni izgubili proti branilcem državnega naslova in tako tudi ostaja Haložano s trem remijem priključili še drugo zmago nad vijolicami in še dodatno zagrenili življenje Mariboru, ki ga v preteklih dneh obkrožala negativna energija.  Prvi zadetek je dosegel Josip Golubar, na 2:0 je že prvem polčasu povišal Jure Matjašič, goste pa je z zadetkom pred povratno tekmo v Ljudskem vrtu v igro vrnil Gregor Bajde. Zavrč pod vodstvom Slavka Matića ostaja neporažen, preboj v polfinale pa je že zdaj največji pokalni uspeh rumeno-zelenih v klubski zgodovini.

Celjanom, ki so se v prejšnji sezoni uvrstili v finale pokala Slovenije, v sklepnem dejanju pa na Bonifiki ostali praznih rok proti Kopru, je na prvi polfinalni tekmi prednost in zmago v drugem polčasu priboril nigerjski napadalec Sunny Omoregie . Polfinalni obračun še zdaleč ni odločen, saj moštvi čaka še povratni obračun v Domžalah.