15. 5. 2024,
22.58

1 teden, 5 dni

Thermometer Blue 0,45

Manchester United Newcastle United Chelsea Arsenal Tottenham Manchester City Premier League angleško prvenstvo

Sreda, 15. 5. 2024, 22.58

Angleško prvenstvo, zaostale tekme

Manchester City korak do naslova, Chelsea pa kot zadnji Evropi

Erling Haaland | Vratar Cityja Ederson je moral zaradi poškodbe v 69. minuti zapustiti zelenico. | Foto Reuters

Vratar Cityja Ederson je moral zaradi poškodbe v 69. minuti zapustiti zelenico.

V angleški premier ligi je do konca le še en krog, pred tem so med tednom odigrali nekaj zaostalih tekem. Izjemno pomemben obračun v boju za lovoriko sta v torek v Londonu igrala Tottenhamu in Manchester City. Sinje modri so zmagali z 2:0, oba gola je zabil norveški as Erling Haaland. City ima zdaj na vrhu lestvice dve točki prednosti pred Arsenalom. V sredo zvečer je Chelsea z 2:1 premagal Brighton, Manchester United pa s 3:2 Newcastle. Modri iz Londona so se tako utrdili na šestem mestu.

Arsenal Manchester United Leandro Trossard
Sportal Strelska rapsodija Cityjevega Hrvata, a Arsenal ostaja vodilni

Christopher Nkunku | Foto: Reuters Christopher Nkunku Foto: Reuters Pred zadnjim krogom je na šestem mestu, ki kot zadnje iz angleške premier lige vodi v Evropo, londonski Chelsea. Na zaostali tekmi je z 2:1 premagal Brighton. Gol za varno prednost Chelseaja na južni angleški obali je na začetku drugega polčasa zabil Christopher Nkunku. Globoko v sodnikovem dodatku je za končni izid, ko je imel Brighton igralca več, sicer znižal Danny Welbaceck. Za Chelsea je to četrta zaporedna zmaga, po res slabem začetku sezone bo šesto mesto lep dosežek.

Newcastle vs. Manchester United | Foto: Reuters Newcastle vs. Manchester United Foto: Reuters Newcastle in Manchester United za modrimi zdaj zaostajata tri točke. Rdeči vragi po po treh tekmah brez zmage zdaj le zmagali, srake so premagali s 3:2.

Nogometaši Manchestra Cityja so imeli v Londonu terensko premoč že v prvem polčasu spopada s Tottenhamom, a je bila jalova, zato pa so v drugem hitro prišli do vodstva. Po podaji Kevina De Bruyneja z desne strani je bil pred golom osamljen prvi zvezdnik Cityja Erling Haaland, ki mu z dveh metrov ni bilo težko potisniti žoge v mrežo.

V 63. minuti se je po trčenju z Romerom poškodoval vratar Cityja Ederson, nekaj minut zatem ga je zamenjal Stefan Ortega.

Ta je imel kar precej dela, da je ohranil mrežo nedotaknjeno, saj so Londončani silovito pritisnili. Najbolj nevaren je bil Heung-Min Son v 87. minuti. Potem pa je Haaland v sodnikovem dodatku izkoristil enajstmetrovko po prekršku Pedra Porra nad Chrisom Cavanaghom ter dokončno potrdil dragocene tri točke za City, ki tako pred zadnjim krogom sam odloča o naslovu prvaka.

Ederson se je poškodoval v 63. minuti tekme. | Foto: Reuters Ederson se je poškodoval v 63. minuti tekme. Foto: Reuters

V boju za naslov bo nato Arsenal v nedeljo gostil Everton, Manchester City pa bo doma pričakal West Ham.