5. 4. 2008,
19.22

Sobota, 5. 4. 2008, 19.22

Prvaki le zmagali

Nogometaši Mik CM Celja so v tekmi 26. kroga Prve Lige Telekom Slovenije izgubili proti Domžalam z 0:1 (0:1). Edini gol na tekmi je zabil Ivan Knezović.

Na Areni Petrol so domači igralci nadaljevali z razprodajo točk in v spomladanskem delu prvenstva vknjižili že tretji poraz na svojem igrišču. Za razliko od prejšnjih tekem so proti vodilni ekipi lige Celjani zaigrali veliko bolje, vendar jih je ustavila zgodnja izključitev Kelharja v 27. minuti, ki naj bi po mnenju glavnega sodnika Kranjca namerno s komolcem udaril Juninha. Do takrat so bili Celjani boljša ekipa. Tako je Sešlar po napaki Knezovića že iz prve resnejše priložnosti v šesti minuti zapretil domžalskemu vratarju, vendar je preveč okleval, podal Pečniku in ta je z roba kazenskega prostora zadel prečko.

Kljub izključitvi Kelharja so gostitelji še naprej igrali odprto in napadalno. Ob koncu polčasa so imeli Celjani še eno veliko priložnost. Aljančič je pred svojimi vrati podrl Sešlarja, vendar za sodnika Kranjca to ni bil prekršek za najstrožjo kazen. Aljančič je nato sprožil dolgo diagonalo do Semlerja, njegov predložek pa je Knezović s kakih petih metrov poslal v mrežo. Že 30 sekund zatem je Urbančič s prostega strela s kakih 30 metrov zadel še eno prečko.

V drugem polčasu so se Domžale kljub igralcu več predvsem branile. Domžalčani so čakali svoje priložnosti, da bi morda s hitrega protinapada potrdili zmago, vendar pa izrazitih priložnosti ni bilo. V 88. minuti je Pokorn z lobom s sredine igrišča skoraj presenetil domačega vratarja, prečka pa je le preprečila lahek zadetek.