8 let, 1 mesec

Luka Koper nogomet

Sreda, 28. 11. 2007, 15.08

Remi na Bonifiki

Nogometaši Kopra in Nafte so se v 9. krogu Prve Lige Telekom Slovenije razšli z neodločenim izidom 1:1 (1:0).

Koprčani, ki v tej sezoni kljub drugačnim obetom krojijo sam vrh prvenstvene lestvice, so proti Nafti pričakovali novo zmago, a jim je nenavaden zadetek Eterovića to preprečil. Kljub "le" točki pa so se "kanarčki" vsaj začasno znašli povsem na vrhu, Nafta pa je s četrtim neodločenim izidom v sezoni na vrhu spodnjega dela lestvice.

Na Bonifiki so gledalci videli dva zadetka, po enega na vsaki strani, ter kar deset rumenih kartonov. Koprčani so v osmi minuti dosegli zadetek prek Pluta, ki je v drugem poskusu in v istem napadu po odbiti žogi premagal Kuzmo. V nadaljevanju je imel Koper veliko premoč, trije poskusi Božičiča in po eden Jukana ter Volaša pa niso našli poti v mrežo.

Kmalu po začetku drugega polčasa je Nafta izenačila. Domači igralec Mejač je poskusil izbiti žogo z igrišča, pri tem pa je ta zadela Eteroviča, spremenila smer in se odbila v gol. Zadetek je Lendavčanom dal krila, nevarni so bili predvsem Repina, Čeh in Bukovec. Slednjemu je domači vratar Hasič lepo ubranil prosti strel z leve strani. Čeh je imel v 82. minuti veliko priložnost, ko je iz bližine zadel le vratarja domačih. Gosti pa bi lahko prišli do zmage v zadnji minuti sodnikovega podaljška, ko je Matjašec streljal prek vrat Hasiča. Takoj v naslednjem napadu mu je z enako mero na drugi strani vrnil Volaš.