Četrtek, 8. 9. 2022, 7.36

Pokal libertadores

Še tretjič zaporedoma brazilski finale pokala libertadores

Flamengo | Foto Guliverimage

V finalu nogometnega pokala libertadores bosta že tretje leto zaporedoma zaigrala dva brazilska kluba. Po Athleticu Paranaenseju se je v finale južnoameriške različice evropske lige prvakov uvrstil še Flamengo iz Rio de Janeira.

Flamengo je na sloviti Maracani na povratni polfinalni tekmi z 2:1 premagal Velez Sarsfield. Brazilski klub je sicer že prvo tekmo v Argentini dobil s 4:0.

Athletico Paranaense, ki ga vodi nekdanji brazilski selektor Felipe Scolari, pa je že dan prej premagal branilca naslova Palmeiras iz Sao Paula in tako preprečil ponovitev lanskega finala med Palmeirasom in Flamengom (2:1).

Finale Cope Libertadores bo 29. oktobra v ekvadorskem pristaniškem mestu Guayaquil.