Inter Milano AC Milan Juventus italijansko prvenstvo serie A

Italijansko prvenstvo, 2. krog

Roma ostaja stoodstotna, Juventus in Milan ne, Stojanović do prve točke

Empoli Petar Stojanović | Petar Stojanović je Empoliju v nedeljo pomagal do prve točke. | Foto Guliver Image

Petar Stojanović je Empoliju v nedeljo pomagal do prve točke.

Na uvodni ponedeljkovi tekmi drugega kroga italijanskega prvenstva je Roma z golom Chrisa Smallinga premagala Cremonese in ostala stoodstotna. Juventus je drugo zmago v ponedeljek lovil pri Sampdorii, a je zgolj remiziral (0:0). Sta pa tako kot Roma stoodstotna še vodilni Napoli, ki je dosegel že devet golov, in Inter Samirja Handanovića.

Dušan Vlahović Angel Di Maria Juventus
Sportal Juventus na krilih Vlahovića in Di Marie do suverene zmage, Napoliju goleada

Na prvi nedeljski tekmi drugega kroga italijanskega prvenstva sta se Empoli, pri katerem je Petar Stojanović igral vso tekmo, Lovro Štubljar pa zaradi poškodbe ni igral, in Fiorentina razšla brez zadetkov, čeprav je Empoli po izključitvi Sebastiana Luperta od 67. minute igral z igralcem manj.

Atalanta, pri kateri Josipa Iličića pričakovano ni bilo v kadru, je v nedeljskem dvoboju z branilcem naslova Milanom povedla v 29. minuti z golom Ruslana Malinovskega, Ismael Bennacer pa je izid izenačil v 68. minuti. Rezultat se nato ni več spremenil.

Napoli je premagal Monzo s 4:0 in se povzpel na prvo mesto lestvice, dosegel je že devet golov na dveh tekmah. Dva je vknjižil mladi Gruzijec Hviča Kvaračelija, ki je skupaj pri treh zadetkih in je najboljši strelec lige, po enega pa Victor Osimhen in Kim Min-Jae.

Jaka Bijol je v soboto odigral le 24 minut. | Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko Jaka Bijol je v soboto odigral le 24 minut. Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko

Udinese Jake Bijola in Sandija Lovrića je v soboto doma brez golov debitiral s Salernitano. Bijol je v 24. minuti tekme prejel udarec v glavo in zapustil igrišče. Inter Samirja Handanovića je s 3:0 odpravil Spezio, slovenski vratar je odigral vse srečanje.

Angel di Maria
Sportal Udarec za Juventus: včeraj zablestel z golom in podajo, danes pa ...

Italijansko prvenstvo, 2. krog:

Sobota, 20. avgust:
Torino : Lazio 0:0
Sassuolo : Lecce 1:0 (1:0)

Udinese : Salernitana 0:0
Jaka Bijol (Udinese) je zaradi udarca v glavo igro zapustil v 24. minuti, Sandi Lovrić (Udinese) je v igro vstopil v 46. minuti.

Inter : Spezia 3:0 (1:0)
Samir Handanović (Inter) je branil celo tekmo.

Nedelja, 21. avgust:
Empoli : Fiorentina 0:0
Petar Stojanović (Empoli) je igral celo tekmo, Lovro Štubljar (Empoli) zaradi poškodbe ni bil v kadru

Napoli : Monza 4:0 (2:0)
Atalanta : AC Milan 1:1 (1:0)