22.48

3 leta, 1 mesec

Thermometer Blue 0,03

5

Sampdoria Nik Prelec Roma Amir Feratović Parma Genoa Jasmin Kurtić Miha Zajc Josip Iličić Atalanta Cristiano Ronaldo Cristiano Ronaldo Juventus Inter Samir Handanović italijansko prvenstvo serie A

Nedelja, 21. 3. 2021, 22.48

Italijansko prvenstvo, 28. krog

Nov spodrsljaj Juventusa, ki je daleč od naslova. Milan je stežka zmagal.

5

Adolfo Gaich | Veselje strelca edinega gola na tekmi v Torinu, argentinskega napadalca Beneventa Adolfa Gaicha. | Foto Reuters

Prvak Juventus je v nedeljo v 27. krogu italijanskega prvenstva doma doživel hud šok in izgubil z 0:1 proti Beneventu, ki je pri dnu lestvice. Torinčani za vodilnim milanskim Interjem Samirja Handanovića zaostaja za deset točk in je najverjetneje izpadel iz boja za naslov. Drugouvrščeni Milan je s 3:2 zmagal v gosteh pri Fiorentini in zaostaja za šest točk.

V akciji so bili tudi trije slovenski nogometaši na delu v Italiji. Gorazd Zajc je v petek Genoi pomagal do zmage z 2:1 proti Parmi Jasmina Kurtića, ki nujno potrebuje točke v boju za obstanek.

V nedeljo je Josip Iličić vstopil v zaključku tekme Atalante, ki je z 2:0 zmagala pri Veroni.

Samir Handanović, ki z Interjem lovi svojo sploh prvo lovoriko in je na dobri poti, da do nje pride, se je okužil z novim koronavirusom, prav zaradi te okužbe pa je potem odpadla tekma proti Sassuolu, ki jo bodo nogometaši obeh ekip odigrali v kasnejšem terminu.

Samir Handanović
Sportal Handanović pozitiven na novi koronavirus
Bayern
Sportal Žreb je določil: Ronaldo in Messi bosta s kavča spremljala ...

Italijansko prvenstvo, 28. krog:

Petek, 19. marec:
Parma : Genoa 1:2 (1:0)
Pelle 16.; Scamacca 50., 69.
Jasmin Kurtić (Parma) je igral do 79. minute; Miha Zajc (Genoa) je igral do 89. minute.