8 let, 1 mesec

Marinko Galič Simon Sešlar NK Maribor NK Maribor

Četrtek, 25. 8. 2011, 10.20

Sešlar: Maribor bo imel svoje priložnosti

Drevišnjo tekmo Maribora bodo seveda pozorno spremljali tudi nekdanji nogometaši, ki so pred 12 leti igrali ligo prvakov v Ljudskem vrtu. Kaj pravijo pred obračunom v Glasgowu?

Marinko Galič: ''Pričakujem težko tekmo. Glede na rezultat prve tekme je možno prav vse. Maribor ima dobro izhodišče. Moral bi izkoristiti situacijo, v kateri je klub iz Glasgowa. Ta je pod velikim pritiskom, saj si pred 50.000 navijači ne sme privoščiti nove sramote. Domačini bodo imeli na plečih veliko breme. Za njih bi bila katastrofa, če se ne bi uvrstili naprej. Maribor lahko to s pridom izkoristi. Pa tudi to, da Rangers ni več tako dober, kot je bil pred 10, 15 leti. Ekipa, ki je pred leti gostovala v Ljudskem vrtu, ko sta igrala tudi Tore Andre Flo in Claudio Caniggia, je bila veliko boljša od zdajšnje zasedbe Rangersa. Predvsem bodo morali vijoličasti zdržati prvih 10, 15 minut tekme, ko bodo Škoti maksimalno pritisnili. Lafferty in Jelavić sta najbolj nevarna. A glede na to, da so ju mariborski branilci ustavili že v Ljudskem vrtu, ne vem, zakaj ju ne bi še enkrat. Če v uvodu tekme Maribor ne bo prejel gola, bodo Škoti vse bolj živčni. Imam občutek, da jim bo uspelo. Pravzaprav sem prepričan, da bodo šli naprej. Sicer pa je najbolj pomembno, da nogometaši dajo vse od sebe in se borijo do zadnje minute. V tem primeru jim, tudi če izpadejo, ne bo nihče ničesar zameril.''

Marko Simeunovič: ''Mariboru v Glasgowu zagotovo ne bo lahko. Navijači Rangersa so zelo glasni, v kar sem se pred leti prepričal sam, ko smo z Mariborom gostovali pri njih. A vem tudi to, da jih je moč utišati. Spomnim se, da so, ko smo jim zabili gol za 1:0, kar naenkrat utihnili. To je velika priložnost za Maribor. Vijoličasti se na Škotskem ne bodo le branili. Maribor si mora želeti zabiti gol. Mora napasti nasprotnika. Če Maribor zabije prvi gol, bo zelo blizu uvrstitve v evropsko ligo. Seveda pa je to lahko reči, malce težje pa narediti. A verjamem v to ekipo Maribora, ki ima nekaj zelo dobrih nogometašev. V drugem polčasu tekme v Ljudskem vrtu so videli, da se lahko merijo z Rangersom, ki ni v najboljši formi in je vsekakor premagljiv.''

Simon Sešlar: ''Glede na rezultat prve tekme ima Maribor kar lepe možnosti za uspeh. In tudi glede na to, kaj so vijoličasti v Ljudskem vrtu pokazali. Maribor bo zagotovo imel svoje priložnosti, moral jih bo le izkoristiti. Na prvi tekmi smo videli, da se Maribor lahko kosa s Škoti. Povsem realno je, da napreduje. Zdaj, ko ima ugoden izid, še toliko bolj. Pred prvo tekmo je bil Rangers velik favorit, zdaj ni več tako. Seveda pa je pot do uspeha še dolga. Vijoličaste čaka še 90 minut ali celo več trdega boja. Škoti bodo pritisnili. Toda sam sem optimist. Maribor ima individualno močne, hitre igralce, ki bodo znali izkoristiti priložnosti, ki jih bodo imeli. Tega, da bi imeli težave z odličnim vzdušjem, ki bo vladalo na štadionu Ibrox, se sploh ne bojim. V Ljudskem vrtu je zbrano nogometaši, ki naj bi imeli nekaj več. To so igralci, ki so iz pravega testa. Bučno vzdušje je za njih le še dodaten motiv.''