22. 11. 2021,
22.55

2 leti, 6 mesecev

Thermometer Blue 0,24

Jan Oblak Jan Oblak Xavi Hernandez Atletico Madrid Real Madrid Barcelona špansko prvenstvo

Ponedeljek, 22. 11. 2021, 22.55

ŠPANSKO PRVENSTVO, 14. KROG

Real Madrid najboljši v Španiji, Xavi debitiral kot trener Barcelone

Xavi Hernandez | Novopečeni trener Barcelone Xavi Hernandez je imel veliko sreče, da je v mestnem obračunu premagal Espanyol. | Foto Reuters

Nogometaši madridskega Reala so v 14. krogu španskega prvenstva v nedeljo v gosteh nadigrali Granado (4:1) in na vodilnem položaju la lige zamenjali Real Sociedad, ki je doma remiziral z Valencio. V soboto je na trenerskem stolčku Barcelone debitiral Xavi Hernandez in v mestnem obračunu popeljal varovance do zmage nad Espanyolom (1:0). Jan Oblak je pomagal Atleticu do zmage nad Osasuno (1:0).

Jan Oblak
Sportal Dokaz več, kako močno bo svet pogrešal Oblaka

Nekdanji zvezdnik španskega in svetovnega nogometa Xavi Hernandez je na vročem trenerskem stolčku Barcelone debitiral z zmago. 41-letni strateg obljublja marsikaj. Pričakuje napadalno, odprto in agresivno igro varovancev, ki bi Barceloni vrnila nekdanji sijaj in jo približala tako španskemu kot tudi evropskemu vrhu. Zaradi poškodb ob debiju ni mogel računati na udarno zasedbo, saj so manjkali Ansu Fati, Pedri, Sergino Dest, Martin Braithwaite, Ousmane Dembele, najnovejša okrepitev, izkušeni Dani Alves, lahko prvič nastopi za Barcelono šele januarja, Sergio Agüero pa bo prihodnji teden očitno sklenil kariero. Novi trener Barcelone je v udarno enajsterico uvrstil osem igralcev iz klubskega podmladka, znamenite mladinske šole La Masia. V prvem polčasu ni bilo zadetkov, nato pa je v 48. minuti z bele točke zadel Memphis Depay. Mestni tekmec je v zadnjih minutah zapravil kar nekaj zrelih priložnosti. Xavijevi varovanci so imeli veliko sreče, saj je Raul de Tomas dvakrat zadel vratnico, Landry Dimata pa je iz neposredne bližine z glavo streljal mimo gola.

Jan Oblak je z Atleticom vpisal nove tri točke, s katerimi se je približal vrhu. | Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko Jan Oblak je z Atleticom vpisal nove tri točke, s katerimi se je približal vrhu. Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko

Branilec naslova Atletico je v soboto stežka premagal Osasuno. Odpor gostov je strl šele z zadetkom Brazilca Felipeja v 87. minuti, kapetan slovenske reprezentance Jan Oblak pa se je izkazal in s tremi posredovanji preprečil presenečenje na Wanda Metropolitanu.

Na prvo mesto se je po visoki zmagi nad Granado povzpel nadridski Real. V nedeljo popoldan je v Andaluziji zmagal kar s 4:1, med strelce pa se je vpisal tudi Brazilec Vinicius Jr., ki z osmimi zadetki na klubski lestvici zaostaja le za vodilnim strelcem la lige Karimom Benzemajem. Podajo za zadetek je prispeval Hrvat Luka Modrić, z dvema asistencama pa je na dvoboju izstopal Nemec Toni Kroos.

Veselje Luke Modrića po zadetku Viniciusa, za katerega je prispeval asistenco. | Foto: Reuters Veselje Luke Modrića po zadetku Viniciusa, za katerega je prispeval asistenco. Foto: Reuters