11. 4. 2022,
22.56

2 leti

Thermometer Blue 0,07

Sevilla Jan Oblak Jan Oblak Atletico Madrid Barcelona Real Madrid La Liga špansko prvenstvo

Ponedeljek, 11. 4. 2022, 22.56

2 leti

ŠPANSKO PRVENSTVO, 31. KROG

De Jong v sodnikovem dodatku podaljšal zmagoviti niz, spodrsljaj Oblakovih, Real uspešen

Barcelona | Barcelona je do sedme zaporedne zmage prišla v sodnikovem dodatku. | Foto Reuters

Barcelona je do sedme zaporedne zmage prišla v sodnikovem dodatku.

Nogometaši Barcelone so na gostovanju pri predzadnjem Levanteju z golom Luuka de Jonga v 92. minuti zmagali s 3:2 in zmagoviti niz v la ligi podaljšali na sedem. Z zmago so na drugem mestu prehiteli Sevillo, ki je v petek v napetem andaluzijskem spopadu s 4:2 premagala Granado. Vodilni Real Madrid je pred povratnim četrtfinalnim srečanjem s Chelsejaem v soboto z 2:0 premagal Getafe in ohranil visoko prednost pred najbližjimi zasledovalci (12 točk). Jan Oblak je s soigralci Atletica z 0:1 klonil pri 17. Mallorci, ki je končala njegov šest tekem dolg zmagoviti niz v la ligi. Edini zadetek je iz 11-metrovke dosegel Vedat Muriqi.

Real Chelsea Benzema
Sportal Hat-trick neustavljivega Benzemaja, Bayern v škripcih kot Atletico
Diego Simeone
Sportal Neverjetno, kaj se je zgodilo Atleticu!
Eintracht Frankfurt Barcelona
Sportal Pekel in šok za Barcelono, v 66. minuti odrešenje pred povratno tekmo

Atletico Madrid je tako končal serijo šestih zmag v LaLigi in doživel boleč udarec v boju za eno od prvih štirih mest, ki prinašajo sodelovanje v ligi prvakov v naslednji sezoni. Njegov neposredni tekmec Betis je danes v gosteh premagal Cadiz (2:1), tako da na petem mestu za zasedbo Jana Oblaka zaostaja zgolj eno točko.

Jan Oblak je s soigralci klonil pri 17. Mallorci. | Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko Jan Oblak je s soigralci klonil pri 17. Mallorci. Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko