Liga Europa NK Domžale NK Maribor NK Maribor Matjaž Kek Roman Bezjak Vito Plut Birkirkara Rijeka Hajduk Split nogomet Marijan Pušnik Robert Berić

Četrtek, 28. 7. 2016, 22.16

Kvalifikacije za ligo Europa, 3. krog (prve tekme)

Pred Domžalčani pokleknili sloviti Angleži, Maribor dal in dobil gol

domzale west ham | Foto Urban Urbanc/Sportida

V tretjem krogu kvalifikacij za evropsko ligo je Domžalčanom uspel veliki met. V Stožicah so pred približno 8.500 gledalci premagali angleški West Ham z 2:1. Maribor je remiziral s škotskim Aberdeenom.

Nogometaši Domžal, ki se na gostovanje v London podajajo s prednostjo 2:1, so tekmo s slovitim West Hamom v Stožicah odprli na izjemen način. Po akciji Antonia Manceja je zaradi igranja z roko sodnik dosodil 11-metrovko, ki jo je Matic Črnic v 11. minuti pretvoril v zadetek. A gostujoči kapetan Mark Noble je že nekaj minut zatem izenačil prav tako z 11-metrovke, potem ko je prekršek napravil vratar Alex Maraval. Črnic pa je v drugem polčasu udaril znova s še lepšim zadetkom.

1 / 23

Mariboru se je nasmihala zmaga na Škotskem, saj je Milivoje Novaković zadel približno deset minut pred koncem tekme. Slovenski pokalni prvak je kmalu nato dobil zadetek, ki je nekoliko zmanjšal možnosti napredovanja, a te še vedno ostajajo precejšnje.

Poleg obeh slovenskih klubov bodo danes na delu še številni slovenski legionarji. Marijan Pušnik je s Hajdukom dosegel izjemno visoko zmago na gostovanju v Ukrajini. Rijeka, ki jo vodi Matjaž Kek, zanjo pa igra, Roman Bezjak je remizirala v Turčiji pri Rajku Rotmanu, ki sicer ni igral.  Robert Berić je remiziral z grškim AEK-om.

Kvalifikacije za ligo Europa, 3. krog (prve tekme):

Četrtek, 28. julij:
Domžale (Slo) : West Ham United (Ang) 2:1 (1:1)
Črnic 11./11-m, 48.; Noble 18./11-m
Poročilo s tekme

Aberdeen (Ško) : Maribor (Slo) 1:1 (0:0)
Novaković 83.; Hayes 88.

Istanbul Basaksehir (Tur) : Rijeka (Hrv) 0:0
Rajka Rotmana ni bilo v ekipi Istanbula; Roman Bezjak je igral vso tekmo za Rijeko, ki jo vodi Matjaž Kek.

Olexandrija (Ukr) : Hajduk Split (Hrv) 0:3 (0:0)