Thermometer Blue 0

Srbija Andrej Dobovičnik

Torek, 2. 2. 2016, 14.59

Srbi po Slovencih v slabo voljo spravili še Portugalce

Slovenska futsal reprezentanca je na evropskem prvenstvu v Srbiji izpadla po skupinskem delu. Izgubila je s Srbijo in Portugalsko.

Slovenska reprezentanca je v prvem krogu izgubila s Srbijo, v drugem pa s Portugalsko z 2:6. Tako so Slovenci hitro končali z evropskim prvenstvom.

Ekipa selektorja Andreja Dobovičnika je tako kot proti Srbiji povedla, in to spet v že tretji minuti. Zadel je Kristjan Čujec. Po dveh portugalskih zadetkih je izenačil Gašper Vrhovec. Izenačen izid ob polčasu je vlival upanje za drugo polovico tekme. V njej pa so Portugalci dosegli kar štiri gole. Tudi pogumni Slovenci so imeli svoje priložnosti, zapravili so na primer protinapad in kazenski strel, odlično pa je branil Damir Puškar. Več proti odličnim tekmecem, pri katerih je Ricardinho dosegel tri gole, preprosto ni šlo.

Za orientacijo, proti komu so Slovenci igrali ... Portugalci so bili tretji na svetovnem prvenstvu leta 2000, srebro pa so domov prinesli z evropskega prvenstva 2010. Tudi v Srbiji so eden od favoritov za medaljo, čeprav jim bo po sobotnem porazu z gostitelji (1:3) malce težje, saj bo njihov tekmece v četrtfinalu Španija.