3. 6. 2023,
23.05

10 mesecev, 4 tedne

Thermometer Blue 0,21

Lyon Kylian Mbappe Kylian Mbappe Lionel Messi Lionel Messi Lens PSG francosko prvenstvo Ligue 1

Sobota, 3. 6. 2023, 23.05

Francosko prvenstvo, zadnji, 38. krog

Messi se je od Pariza poslovil s porazom, Mbappe kralj strelcev

Lionel Messi | Lionel Messi se je od Pariza poslovil s porazom. | Foto Reuters

Lionel Messi se je od Pariza poslovil s porazom.

V francoski ligue 1 so se je v soboto s tekmami zadnjega, 38. kroga končala sezona. Prvak in drugouvrščeni sta bila odločena že v prejšnjem krogu. PSG in Lens sta si s tem priigrala tudi mesto v ligi prvakov, na tretjem mestu je sezono sklenil Marseille. Prvo ligo zapuščajo Auxerre, Angers, Ajaccio in Troyes.

PSG Lionel Messi
Sportal Messi zadel po mesecu in pol, PSG je enajstič prvak

Prva tri mesta v prvi francoski ligi so bila že zasedena pred zadnjim krogom, zavzeli so jih PSG in Lens, ki gresta v ligo prvakov, tretji Marseille pa v kvalifikacije za ligo prvakov. Je pa zadnji, 38. krog, odločal še o četrtem in petem mestu. Zasedla sta ga Rennes in Lille, ki sta prav v zadnjem krogu zamenjala mesti. Četrto prinaša evropsko ligo, peto pa kvalifikacije za konferenčno ligo.

Prvaki Parižani so v zadnjem krogu z 2:3 izgubili obračun s Clermontom, Kylian Mbyppe je sicer dosegel še svoj 29. gol v domačem prvenstvu in ga končal kot najboljši strelec v Franciji. Argentinski virtuoz Lionel Messi se na svoji zadnji tekmi v dresu PSG ni vpisal med strelce, danes pa je postalo tudi uradno, da Parižani z njim ne bodo podaljšali pogodbe.

Lionel Messi Savdska Arabija
Sportal Diši po norem rekordu, Messiju obljubljajo več kot milijardo evrov zaslužka!

Že pred zadnjim krogom so bili znani tudi trije potniki v drugo ligo. Angers, Ajaccio in Troyes se izpadu niso mogli izogniti, v teoretično najslabšem položaju med tistimi, ki so še imeli upanje, pa je bil Nantes. Auxerre je imel namreč pred njim dve točki naskoka.

A se je Nantes še rešil. Z današnjo zmago proti Angersu - slovenski reprezentant Miha Blažič je za slednjega igral celo tekmo - z 1:0 je namreč dobil tri točke in jim ima na koncu 36. Auxerre pa je po drugi strani gostil ekipo z vrha. Proti Lensu presenečenja ni bilo, po porazu z 1:3 pa je Auxerre ostal pri 35 točkah in zdrsnil na 17. mesto.