NATISNI PISAVA

Nemški nogometni pokal DFB, 1. krog

Dedić prvi mož Bochuma, Mandžukić Bayerna

Avtor: Sportal

Ljubljana - Slovenski napadalec Zlatko Dedić je odlično strelsko formo, ki jo je pokazal na sredini tekmi v reprezentančnem dresu, očitno prenesel tudi v klub.

V sredo je z dvema goloma in podajo poskrbel, da je v prijateljski tekmi v Stožicah s 4:3 padla Romunija, že v soboto pa je nadaljeval strelski šov v nemškem pokalu. V prvem krogu je njegov Bochum gostoval pri Heidenheimu in zmagal z 2:0. Oba gola je zabil prav Dedić. Prvega v peti, drugega pa v 41. minuti. Igral je do 86. minute.

Nekdanji reprezentant Goran Šukalo je zadel za napredovanje Duisburga proti Hallescherju z 1:0, potem ko je v gosteh v 17. minuti uspešno realiziral enajstmetrovko. Igral je vso tekmo. Napredoval je tudi Köln, ki je bil v gosteh z 2:1 boljši od Unterhachinga. Slovenska reprezentanta Mišo Brečko in Dominic Maroh sta bila na igrišču vseh 90 minut.

V nedeljo je nastopil tudi mladi reprezentant Kevin Kampl, ki je igral 90 minut za Aalen, ki je s 3:0 premagal Ingolstadt.

V ponedeljek se je münchenski Bayern znesel nad Regensburgom. Dva zadetka k zmagi s 4:0 je prispeval Mario Mandžukić, po enega pa Xerdan Shaqiri in Claudio Pizarro.