3. 7. 2012,
14.13

Torek, 3. 7. 2012, 14.13

Visoka zmaga po preobratu v drugem polčasu

Mariborčani so uspešno začeli evropsko sezono, potem ko so v Ljudskem vrtu s 4:1 premagali Željezničar. Rok Elsner zadel za Slask.

Slovenski prvak Maribor se je v drugem predkrogu lige prvakov pomeril s sarajevskim Željezničarjem in po slabem prvem polčasu v drugem pripravil preobrat in zmagal s 4:1. Dva zadetka je dosegel Robert Berič. Tik ob koncu tekme je v igro vstopil še Etien Velikonja, ki je še zadnjič zaigral evropsko tekmo v dresu Maribora pred navijači v Ljudskem vrtu, po povratni tekmi pa bo odšel v Cardiff City. Povratni dvoboj bo teden dni kasneje na olimpijskem štadionu Koševo oziroma štadionu Asim Ferhatović - Hase, saj objekt Grbavica ni prejel dovoljenja za igranje evropskih tekem.

Izmed slovenskih legionarjev sta že v torek s Šerifom iz Tiraspola nastopila Miral Samardžić in Tadej Apatič, ki sta prišla do zmage z 1:0 v gosteh pri Ulissesu iz Armenije in si na stežaj odprla vrata v nadaljnje tekmovanje. Omeniti velja še veliko presenečenje v režiji prvaka Luksemburga Dudelangeja, ki je z 1:0 pred domačimi navijači premagal avstrijskega prvaka Red Bull Salzburg.

V sredo sta bila izmed Slovencev na delu v tujini dejavna tudi Dalibor Stevanović in Rok Elsner, ki sta s poljskim prvakom Slaskom gostovala v Albaniji. Elsner je v 19. minuti zadel za 1:0, končni izid pa je bil 2:0 za Slask.

Žreb tretjega predkroga lige prvakov bo v petek ob 12. uri.