GEN-I Volley CEV Challenge

Sreda, 8. 11. 2023, 17.30

pokal cev challenge, 1/16 finala

Novogoričanke nemočne v Atenah

Gen-I Volley | Novogoričanke pokal CEV Challenge odpirajo v Atenah. | Foto Aleš Oblak/Gen-I Volley

Novogoričanke pokal CEV Challenge odpirajo v Atenah.

Odbojkarice Gen-I Volleya so izgubile prvo tekmo 1/32 finala pokala challenge. V Atenah jih je s 3:0 (19, 18, 18) premagal Panathinaikos.

Fenerbahče : Calcit Volley
Sportal Kamničanke z zahtevnega gostovanja s pričakovanim porazom

Panathinaikos, ki ima v svojih vrstah nekaj grških reprezentantk in nekaj kakovostnih tujk, je bil že pred začetkom dvoboja favorit, da je kakovostnejša zasedba, pa je pokazala tudi sama tekma. Slovenke so sicer hrabro borile, bile večji del tekme dokaj enakovredne tekmice, a vsakem nizu imele črne minute, predvsem pri sprejemu servisov, ki so bile na koncu usodne.

Na začetku prvega niza so celo vodile, vse do izida 9:9 je kazalo, da lahko upajo na ugoden izid. A nato so domače po odličnih servisih Atine Papafotiu in Sherridan Atkinson prišle do delnega izida 10:2 in zanesljivega vodstva. Dobri začetni udarci Ane Žigon so dale nekaj upanja za preobrat, gostje so se približale na 19:23, toda naslednji dve točki je osvojila grška ekipa.

Podoben potek je imel tudi drugi niz. Do izida 8:8 Goričanke niso imele nikakršnih težav, nato pa je domačim še enkrat uspela serija točk, z delnim izidom 8:1 so spet ušle, tokrat pa tekmicam niso dovolile, da bi se nevarneje približale. Še prej je bilo vprašanje zmagovalca rešeno v tretjem nizu, v katerem so se gostiteljice odlepile že na začetku z vodstvom 9:4 in 14:7, prednost sedmih točk pa obdržale do konca.