Nova KBM Branik Calcit Volley pokal Slovenije

Sobota, 11. 3. 2023, 19.48

Pokal Slovenije, finale, ženske

Mariborčanke do že 19. pokalne lovorike #foto

Nova KBM Maribor | Mariborčanke so pokalne prvakinje. | Foto Blaž Weindorfer/Sportida

Mariborčanke so pokalne prvakinje.

Odbojkarice Nove KBM Branika so zmagovalke slovenskega odbojkarskega pokala. V finalu v Velenju so s 3:2 (16, 20, -18, -20, 17) premagale tradicionalnega tekmeca Calcit Volley. Za Mariborčanke je to 19. pokalni naslov, prvi po letu 2020, Kamničanke ostajajo pri štirih.

Pokal CEV: Nova KBM Branika - Pölkky Kuusamo
Sportal V Kamniku je bilo vroče: Mariborčanke v finale po zlatem nizu
ACH Volley Calcit Volley
Sportal ACH Volley v živčnem finalu le strl odpor Kamničanov

Mariborčanke so izkoristile boljšo formo v zadnjem obdobju in se po polfinalnem uspehu v srednjeevropski ligi veselile še druge pomembne zmage nad vsaj na začetku sezone favorizirano ekipo.

Fotogalerija s tekme, foto Blaž Weindorfer/Sportida:

1 / 30

Tekma pred 2000 gledalci je bila zelo zanimiva in dramatična. Štajerke so že vodile z 2:0, Gorenjke so izenačile, negotov pa je bil tudi "tie break".

V njem so bankirke vodile s 13:10, imele tudi prvo zaključno žogo, tekmice so z dvema zaporednima blokoma prišle do prednosti in zaključne žoge, jo zapravile, nato še eno, blok Klare Milošič pa je vendarle poskrbel, da je zmaga odšla v štajersko prestolnico.

Calcit Nova KBM | Foto: Blaž Weindorfer/Sportida Foto: Blaž Weindorfer/Sportida

V zadnjih 15 dneh je bil to sicer že peti medsebojni obračun tradicionalnih tekmic, le enega so dobile kamniške odbojkarice. Še posebej boleč poraz zanje je bil v sredo, ko so v svoji dvorani ostale brez finala srednjeevropske lige.

Še pod vtisom sredinega poraza so Kamničanke vstopile v prvi niz, ko so Mariborčanke z dvema asoma Tali Lekše in uspešnem napadu Ize Mlakar povedle s 7:3. Tudi po polminutnem odmoru Kamničanke niso vzpostavile ravnotežja na igrišču, tako da so tekmice zanesljivo dobile prvi niz.

V drugem nizu so kamniške odbojkarice le zaigrale bolje na sprejemu, bolj nevarne so bile tudi na svoj servis in po napaki Mariborčank so povedle s 7:4. Po bloku Maše Pucelj je bilo 9:5, tako da je trener Nove KBM Branika Bruno Najdič vzel sploh svoj prvi polminutni odmor na tekmi. Ob pravem trenutku za njegovo ekipo, kajti po dveh lastnih napakah Kamničank je bil izid na deseti točki izenačen, zato je po polminutnem odmoru posegel Rozman.

Nova KBM Maribor | Foto: Blaž Weindorfer/Sportida Foto: Blaž Weindorfer/Sportida

Vendar so po njem Mariborčanke dosegle še tri točke in šele Fatoumatta Sillah je prekinila njihovo serijo šestih zaporednih točk. Toda po novih dveh lastnih napakah in bloku Eve Pogačar so Kamničanke zaostajale že pet točk (14:19). Visoke prednosti bankirke niso zapravile, drugo zaključno žogo je izkoristila Lekše.

Za manjši preobrat so v začetku tretjega niza poskrbele kamniške odbojkarice, ki so na servis Anđelke Radišković z delnim izidom 5:0 povedle s 7:4, toda po polminutnem odmoru so jih Mariborčanke že na sedmi točki ulovile. Z dvema zaporednima točkama Sillah so Kamničanke pobegnile za dve točki (10:8). Ko so dve zaporedni napaki naredile Mariborčanke, so calcitovke pred vstopom v končnico niza svojo prednost podvojile (20:16). Do konca niza so Kamničanke nasprotnicam prepustile le še dve točki, s svojo sedemnajsto točko na tekmi pa ga je končala Sillah.

Kamničanke so dobile tudi izenačen četrti niz, potem ko so po izidu 19:19 tekmicam dovolile le še točko, tako da je odločal tie break. V njem so bankirke vodile s 13:10, imele tudi prvo zaključno žogo, tekmice so z dvema zaporednima blokoma prišle do prednosti in zaključne žoge, jo zapravile, nato še eno, blok Klare Milošič pa je vendarle poskrbel, da je zmaga odšla v štajersko prestolnico.