Mihael Žgank judo Tokio 2020

Sreda, 28. 7. 2021, 15.24

Mihael Žgank za las ostal brez olimpijske medalje

Mihael Žgank | Foto Guliverimage

Judoist Mihael Žgank, ki od leta 2018 nastopa za turško reprezentanco, je na olimpijskih igrah v Tokiu v kategoriji do 90 kilogramov osvojil 5. mesto. Naslov olimpijskega prvaka si je zagotovil gruzijski judoist Laša Bekauri.

Enaindvajsetletni gruzijski judoist Laša Bekauri je v finalnem obračunu premagal Nemca Eduarda Trippla. Bronasti odličji sta osvojila Uzbekistanec Davlat Bobonov in Madžar Krisztian Toth.

Novi olimpijski prvak v kategoriji do 90 kg je Gruzijec Laša Bekauri. | Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko Novi olimpijski prvak v kategoriji do 90 kg je Gruzijec Laša Bekauri. Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko

Za las je brez olimpijske medalje ostal judoist slovenskih korenin Mihael Žgank, ta v Tokiu brani barve Turčije in je moral v odločilnem dvoboju priznati premoč uzbekistanskemu borcu.

Za 27-letnega Žalčana je bil to drugi olimpijski nastop, saj je še v Riu de Janeiru branil barve Slovenije, leta 2017 s srebrom osvojil prvo medaljo za slovenski moški judo na svetovnih prvenstvih, nato pa iz finančnih razlogov leta 2018 sprejel turško državljanstvo.