nogometni turnir na OI (moški)

Znani nogometni četrtfinalisti na olimpijskem turnirju v Tokiu

Brazilija OI | Branilci naslova iz Ria so napredovali v četrtfinale. | Foto Guliverimage

Branilci naslova iz Ria so napredovali v četrtfinale.

Nogometaši Brazilije, ki branijo naslov olimpijskega prvaka, so v 3. krogu olimpijskega turnirja v Tokiu v skupini D premagali Savdsko Arabijo s 3:1 in potrdili četrtfinale. V njem se bodo merili z Egiptom. Drugi četrtfinalni pari so Španija - Slonokoščena obala, Japonska - Nova Zelandija in Južna Koreja - Mehika.

OI Tokio: Brazilija - Nemčija (nogomet)
Sportal Nogometni turnir na OI v Tokiu

V skupini D so Brazilci ekipi Savdske Arabije zadali še tretji poraz, dva gola je prispeval Richarlison. Drugo četrtfinalno mesto iz te skupine si je priigrala Slonokoščena obala, potem ko je igrala 1:1 z Nemci. To pomeni, da se branilci srebra s prejšnjih iger poslavljajo od tokratnega olimpijskega turnirja.

Tekmovanje je končal tudi četrti s prejšnjih iger Honduras, potem ko je kar z 0:6 izgubil proti zmagovalki skupine B Južni Koreji. Hwang Ui-Jo je prispeval tri zadetke. Drugo mesto si je zagotovila Nova Zelandija, potem ko se je z Romunijo razšla brez golov.

V skupini C so prvo mesto zasedli Španci, potem ko so 1:1 igrali z Argentino. Slednja je končala tekmovanje. V 87. minuti je zanjo izenačil Tomas Belmonte, pri Špancih je Mikel Merino zadel v 66. minuti. Egipt pa si je četrtfinale zagotovil z zmago nad Avstralijo z 2:0, potem ko sta se med strelce vpisala Ahmed Jaser Rajan v 44. in Amar Hamdi v 85. minuti.

V skupini A je s stoodstotnim izkupičkom prvo mesto osvojila Japonska, ki je za konec predtekmovanja s 4:0 porazila Francijo. Slednja je od 74. minute igrala z igralcem manj, a že takrat zaostajala z 0:2. Mehičani pa so drugo mesto potrdili z zmago s 3:0 proti Južni Afriki, obe ekipi sta tekmo končali s po desetimi nogometaši.

Četrtfinalne tekme bodo na sporedu 31. julija.