0
NATISNI PISAVA

Za ameriške košarkarje tudi Španci lahek zalogaj

Avtor: STA, A. R.

Barcelona - Ameriška košarkarska reprezentanca je v Barceloni na pripravljalni tekmi pred olimpijskimi igrami premagala Španijo s 100:78 in upravičila vlogo favorita.

0
0
0
0
0

V ponovitvi olimpijskega finala iz Pekinga 2008 je blestel Carmelo Anthony, ki je začel na klopi in že v prvem polčasu dosegel 23 od svojih 27 točk.

Pri ZDA je bil razpoložen tudi LeBron James, ki je dosegel 25 točk, Kevin Durant jih je dal 13, od tega deset v uvodnih treh minutah in pol tretje četrtine.

"Vedeli smo, da je to velika tekma. Ko nas je trener nagovoril, je dejal, da je to verjetno največja tekma v Barceloni od leta 1992, ko je bila tu sanjska ekipa. Na igrišče smo pristopili tako in to je za nas pomembna zmaga," je tekmo pokomentiral Chris Paul.

V domači ekipi je Pau Gasol dal 19 točk, Serge Ibaka pa je tekmo končal pri 16.

Kljub številnim poškodbam v obeh reprezentancah so številni mnenja, da sta ekipi verjetno najboljši na svetu in da bi se lahko 12. avgusta v Londonu ponovil pekinški finale izpred štirih let.

Komentarje prikazujemo 7 dni po objavi članka. Po tem času komentarjev ne prikazujemo več.
Anketa

Se bo slovenskim hokejistom na svetovnem prvenstvu divizije I, skupine A, v južnokorejskem Goyangu uspelo vrniti med elito?