NATISNI PISAVA

Plavanje, 4x200 metrov prosto (m)

Phelps do 19. olimpijske medalje

Avtor: STA, M. Po.

London - Potem ko je ameriški plavalec Michael Phelps v torek zvečer na 200 metrov delfin za las zgrešil zlato medaljo, jo je osvojil na štafetni preizkušnji.

Američani so s časom 6:59,70 prepričljivo slavili na 4×200 metrov prosto, srebro so osvojili Francozi (7:02,77), bronasti so bili Kitajci (7:06,30). Slabo uro po medalji na 200 metrov delfin je tako zdaj 27-letni Američan zdaj sam na lestvici najbolj uspešnih zbiralcev medalj na olimpijskih igrah. Štafetno zlato je namreč zanj že 19. kolajna (15. zlata), s čimer je prehitel nekdanjo sovjetsko telovadko Lariso Latinino, ki je kariero med leti 1956 in 1964 končala z 18 medaljami.

London 2012, 4x200 metrov prosto, moški:

ZLATO: ZDA (Ryan Lochte, Conor Dwyer, Ricky Berens, Michael Phelps)
SREBRO: Francija (Amaury Leveaux, Gregory Mallet, Clement Lefert, Yannick Agnel)
BRON: Kitajska (Yun Hao, Yunqi Li, Haiqi Jiang, Yang Sun)

Pa jo imamo. Prvo slovensko olimpijsko medaljo, za katero je poskrbela judoistka Urška Žolnir. Zlato! Kanuist Benjamnin Savšek v ponesrečenem finalu ostal brez odličja. Plavalka Anja Klinar 11.

Komentarje prikazujemo 7 dni po objavi članka. Po tem času komentarjev ne prikazujemo več.
Anketa

Kaj za Maribor pomeni izid prve tekme kvalifikacij za ligo prvakov proti Celticu?

50 % popusta do 31.8.

Vrhunski program za vodenje podjetja Birokrat kar pol ceneje! Dodatnih -25 % na vse licence za nezavezance za DDV.

Okusi poletje z Ano Roš

Neprecenljivo kulinarično doživetje - street food za pol cene samo še v Piranu in Portorožu.

Želite 200 EUR? Nič lažjega.

Napovejte uvrstitev Slovenije na SP v košarki in se potegujte za športne bone za 200 EUR, 20 EUR ali košarkarsko žogo.