NATISNI PISAVA

Dvakratni svetovni prvakinji še olimpijski naslov

Avtor: STA, R.V.

London - Najdaljša v skoku v daljino je bila v finalu olimpijskih iger v Londonu Američanka Brittney Reese, dvakratna svetovna prvakinja, ki je skočila 7,12 m.

Druga je bila Rusinja Jelena Sokolova z osebnim rekordom (7,07 m), tretja pa druga Američanka Janay Deloach (6,89 m).

Na pekinških igrah je leta 2008 je sicer zlato kolajno v skoku v daljino osvojila Brazilka Maurren Higa Maggi, takrat je skočila 7,04 metra. Svetovni rekord v skoku v daljino sicer drži Galina Chistyakov, ki je tekmovala za rusko, pozneje pa še za slovaško zastavo. Rekord s 7,52 metra je takrat še v sovjetskem dresu postavila leta 1988.

Atletika, skok v daljino, ženske:

ZLATO: Brittney Reese (ZDA)
SREBRO: Jelena Sokolova (Rus)
BRON: Janay Deloach (ZDA)

Sredin olimpijski dan v Londonu za Slovenijo ni bil najboljši. Atleta Matija Kranjc in Barbara Špiler sta izpadla v kvalifikacijah. Jadralki Tina Mrak in Teja Černe končali na 18. mestu.

Ključne besede: Brittney Reese, Jelena Sokolova

Komentarje prikazujemo 7 dni po objavi članka. Po tem času komentarjev ne prikazujemo več.
Anketa

S čim se najraje rekreirate?

Service MAXX - super servisna ponudba

Motorno olje + oljni filter + menjava že za neverjetnih 29,90 EUR. Preverite!

Hotel Histrion **** / Wellness sprostitev na obali

Samo 99,00 € po osebi za dve noči. Super ugodnost! 1 x Masaža s kakavovim maslom za doplačilo 25€ na osebo!

Glasuj za Slovenski avto leta 2015!

Kateri je najbolj zapeljiv, izreden, dovršen? Glasuj in osvoji 1500 EUR, telefon, Garmin ali nove pnevmatike.