NATISNI PISAVA

Kitajki zlato v laserju

Avtor: STA/E.O.

London - Kitajka Xu Lijia je zmagovalka olimpijske jadralne preizkušnje v razredu laser. Kitajka tekmovanja sicer ni najbolje začela, a je v zadnjih plovih ujela ritem in v odločilnem prišla na prvo mesto.

Srebrno kolajno je osvojila Nizozemka Marit Bouwmeester, ki je zaostala dve točki, pet točk pa je zaostala bronasta Belgijka Evi Van Acker.

Vsaka od dobitnic kolajn je dobila dva plova, zmagovalka prvih štirih Irka Annalise Murphy pa je s katastrofalnim nadaljevanjem končala na četrtem mestu. Za Xujevo je to druga olimpijska kolajna, v Pekingu je bila bronasta.

Jadranje, laser, ženske:

ZLATO Xu Lijia (Kit)
SREBRO: Marit Bouwmeester (Niz)
BRON: Evi Van Wacker (Bel)

Komentarje prikazujemo 7 dni po objavi članka. Po tem času komentarjev ne prikazujemo več.
Anketa

Začela se je nogometna liga prvakov, letos tudi s slovenskim pridihom. Kako pa se bo v imenitni druščini odrezal Maribor?

Husqvarna praznuje 325 let. Praznujte z nami!

Motorna žaga Husqvarna 435 po jubilejni ceni 325 EUR.