NATISNI PISAVA

Košarka, moški (skupinski del)

Američani brez poraza, nameren poraz Španije?

Avtor: Sportal

London - Na olimpijskem košarkarskem turnirju se je končalo predtekmovanje. Znani so tako vsi četrtfinalni pari. Edina še neporažena reprezentanca je ZDA, v četrtfinalu se bo pomerila z Avstralijo.

Na moškem košarkarskem olimpijskem turnirju v Londonu se je Litva kot zadnja uvrstila v četrtfinale, potem ko je v ponedeljek premagala Tunizijo s 76:63. Španci so doživeli drugi poraz, z 82:88 so klonili proti Braziliji, v večerni tekmi pa so ZDA končale predtekmovanje kot edina neporažena ekipa po zmagi proti Argentini s 126:97. Iz skupine A so se tako v četrtfinale uvrstile ZDA, Francija, Argentina in Litva, iz skupine B pa Rusija, Brazilija, Španija in Avstralija.

V skupini A si je zadnje mesto med najboljših osem zagotovila Litva, ki je s 76:63 premagala Tunizijo. Ob zmagi Litve sta Darius Songaila in Šarunas Jasikevičius dosegla 13 točk. Ključni mož ob zmagi je bil Renaldas Seibutis, ki je v zadnji četrtini zadel dve zaporedni trojki in svojo ekipo popeljal v vodstvo s 63:56. Brazilija je z 88:82 premagala Španijo in si zagotovila drugo mesto v skupini B. Španski košarkarji, aktualni evropski prvaki, so ob polčasu vodili s 44:38, v drugem polčasu pa so Brazilci zaigrali precej bolje. Pau Gasol je tekmo končal pri 25 točkah, Marc Gasol jih je dal pet manj, v brazilski ekipi pa je bil najbolj razpoložen Leandrinho Barbosa s 23. Po španskem porazu so se pojavila ugibanja, da so morda tekmo namenoma izgubili, da bi se izognili favorizirani ZDA v polfinalu. Američani so predtekmovanje končali s petimi zmagami, nazadnje so visoko odpravili še Argentino. A slednja je bila v igri za zmago ves prvi polčas, saj je bil izid na polovici le 60:59 za ZDA. Toda v drugem delu so Američani stopili na plin, dobili tretjo četrtino z 42:17 in argentinskih upov je bilo konec. Neustavljiv je bil Kevin Durant z 28 točkami, LeBron James jih je dodal 18, pri poražencih pa je dal Manu Ginobili 16 točk.

V sredinem četrtfinalu se bodo tako pomerili Brazilija in Argentina, ZDA in Avstralija, Francija in Španija ter Rusija in Litva.

Rusija : Španija 77:74
Fridzon 24, Ponkrašov 12, Mozgov 12, 9 sk.; P. Gasol 20, 9 sk., Fernandez 10, M. Gasol 10

2008 - ZDA

Odkar ZDA vodi Mike Krzyzewski so izgubili eno tekmo (polfinale SP 2006), zmagali so jih 54. Olimpijski turnir začenjajo kot favoriti. Pripravljalne tekme so zmagovali v povprečju za 43 točk.

James: Po prstanu želim še zlato kolajno

Olimpijski moški košarkarski turnir se začenja v nedeljo. Dva tedna bomo v pričakovanju finala med ZDA in Španijo. Prva zvezdnika ekip, LeBron James in Pau Gasol, sta prepričana v uspeh.

Ključne besede: London 2012, olimpijske igre

Komentarje prikazujemo 7 dni po objavi članka. Po tem času komentarjev ne prikazujemo več.
Anketa

Prve tekme slovenskih košarkarjev na SP so za nami. Kako daleč mislite, da bodo prišli?

Napovej uvrstitev SLO ekipe v Španiji!

Z napovedjo lahko osvojite bone za 200 ali 20 EUR, pa tudi košarkarske žoge. Sodelujte!

Narf - Plavanje za otroke, mladostnike in odrasle

Največja ljubljanska netekmovalna plavalna šola, ki postavlja kvaliteto na prvo mesto. Zaplavajte z nami!