NATISNI PISAVA

Odbojka na mivki, moški

Branilca naslova dobila zadnjo tekmo rednega dela

Avtor: Sportal

London - Redni del se je zaključil tudi pri moških. Tako kot pri ženskah je tudi tukaj že znanih vseh 16 dvojic osmine finala.

Štiriindvajset ženskih dvojic je začelo z dvoboji skupinskega dela, ki so razdeljene v šest skupin po štiri. V osmino finala se uvrstita prvi uvrščeni ekipi iz vsake skupine in dve najboljši tretjeuvrščeni dvojici. Ostale štiri dvojice, ki bodo v svojih skupinah osvojile tretje mesto, se bodo med seboj udarile za zadnji dve vstopnici v izločilne boje.

Dvoboj srečnih poraženencev:

Četrtek, 3. avgust:
Erdmann/Matysik (Nem, 8) : Benes/Kubala (Češ, 14) 2:1 (-15, 19, 13)
Binstock/Reader (Kan, 19) : Nicolai/Lupo (Ita, 13) 0:2 (-16, -20)

Skupina A:

Nedelja, 29. julij:
Emanuel/Alison (Bra, 1) : Doppler/Horst (Avt, 24) 2:1 (19, -17, -14)
Heuscher/Bellaguarda (Švi, 12) : Nicolai/Lupo (Ita, 13) 0:2 (-19, -18)

Torek, 31. julij:
Emanuel/Alison (Bra, 1) : Heuscher/Bellaguarda (Švi, 12) 2:0 (17, 12)
Nicolai/Lupo (Ita, 13) : Doppler/Horst (Avt, 24) 0:2 (-18, -17)

Četrtek, 2. avgust:
Emanuel/Alison (Bra, 1) : Nicolai/Lupo (Ita, 13) 2:0 (-24, -18)
Heuscher/Bellaguarda (Švi, 12) : Doppler/Horst (Avt, 24) 2:0 (22, 12)

Lestvica:
Emanuel/Alison (Bra, 1) 3 tekme - 6 točk
Heuscher/Bellaguarda (Švi, 12) 2 - 4
------------------------------------------------
Nicolai/Lupo (Ita, 13) 3 - 4
Doppler/Horst (Avt, 24) 3 - 4

Skupina B:

Nedelja, 29. julij:
Herrera/Gavira (Špa, 11) : Benes/Kubala (Češ, 14) 2:0 (23, 16)
Rogers/Dalhausser (ZDA, 2) : Ašahi/Širatori (Jap, 23) 2:0 (15, 16)

Torek, 31. julij:
Benes/Kubala (Češ, 14) : Ašahi/Širatori (Jap, 23) 2:1 (-17, 12, 7)
Rogers/Dalhausser (ZDA, 2) : Herrera/Gavira (Špa, 11) 2:1 (-19, 16, 13)

Četrtek, 2. avgust:
Herrera/Gavira (Špa, 11) : Ašahi/Širatori (Jap, 23) 2:0 (19, 20)
Rogers/Dalhausser (ZDA, 2) : Benes/Kubala (Češ, 14) 2:0 (13, 15)

Lestvica:
Rogers/Dalhausser (ZDA, 2) 3 - 6
Herrera/Gavira (Špa, 11) 3 - 5
--------------------------------
Benes/Kubala (Češ, 14) 3 - 4
Ašahi/Širatori (Jap, 23) 3 - 3

Skupina C:

Sobota, 28. julij:
Brink/Reckermann (Nem, 3) : Semenov/Prokopiev (Rus, 22) 2:0 (19, 17)
Xu/Wu (Kit, 10) : Heyer/Chevallier (Švi, 15) 1:2 (18, -16, -12)

Ponedeljek, 30. julij:
Brink/Reckermann (Nem, 3) : Xu/Wu (Kit, 10) 2:1 (-13, 19, 8)
Heyer/Chevallier (Švi, 15) : Semenov/Prokopiev (Rus, 22) 2:1 (26, -18, 13)

Sreda, 1. avgust:
Brink/Reckermann (Nem, 3) : Heyer/Chevallier (Švi, 15) 2:0 (14, 16)
Xu/Wu (Kit, 10) : Semenov/Prokopiev (Rus, 22) 1:2 (27, -17, 12)

Lestvica:
Brink/Reckermann (Nem, 3) 3 - 6
Heyer/Chevallier (Švi, 15) 3 - 5
---------------------------------
Semenov/Prokopiev (Rus, 22) 3 - 4
Xu/Wu (Kit, 10) 3 - 3

Skupina D:

Sobota, 28. julij:
Fijalek/Prudel (Pol, 9) : Samoilovs/Sorokis (Lat, 16) 1:2 (12, -15, -12)
Gibb/Rosenthal (ZDA, 4) : Chiya/Goldschmit (JAR, 21) 2:0 (10, 11)

Ponedeljek, 30. julij:
Samoilovs/Sorokis (Lat, 16) : Chiya/Goldschmit (JAR, 21) 2:0 (13, 10) 2:0 (13, 10)
Gibb/Rosenthal (ZDA, 4) : Fijalek/Prudel (Pol, 9) 0:2 (-17, -17)

Sreda, 1. avgust:
Fijalek/Prudel (Pol, 9) : Chiya/Goldschmit (JAR, 21) 2:0 (19, 13)
Gibb/Rosenthal (ZDA, 4) : Samoilovs/Sorokis (Lat, 16) 2:0 (10, 16)

Lestvica:
Gibb/Rosenthal (ZDA, 4) 3 - 5
Fijalek/Prudel (Pol, 9) 3 - 5
--------------------------------
Samoilovs/Sorokis (Lat, 16) 3 - 5
Chiya/Goldschmit (JAR, 21) 3 – 3

Skupina E:

Nedelja, 29. julij:
Nummerdor/Schuil (Niz, 5) : Hernandez/Fane (Ven, 20) 2:1 (18, -17, 10)
Erdmann/Matysik (Nem, 8) : Plavins/Smedins (Lat, 17) 1:2 (-19, 21, 9)

Torek, 31. julij:
Plavins/Smedins (Lat, 17) : Hernandez/Fane (Ven, 20) 2:0 (-14, -16)
Nummerdor/Schuil (Niz, 5) : Erdmann/Matysik (Nem, 8) 2:0 (-9, -16)

Četrtek, 2. avgust:
Nummerdor/Schuil (Niz, 5) : Plavins/Smedins (Lat, 17) 0:2 (-14, -18)
Erdmann/Matysik (Nem, 8) : Hernandez/Fane (Ven, 20) 2:1 (-20, 16, 11)

Lestvica:
Plavins/Smedins (Lat, 17) 3 - 6
Nummerdor/Schuil (Niz, 5) 3 - 5
--------------------------------
Erdmann/Matysik (Nem, 8) 3 - 4
Hernandez/Fane (Ven, 20) 3 - 3

Skupina F:

Sobota, 28. julij:
Grotowski/Thompson (VB, 6) : Binstock/Reader (Kan, 19) 0:2 (-19, -13)
Cunha/Ricardo (Bra, 7) : Skarlund/Spinnangr (Nor, 18) 2:0 (14, 18)

Ponedeljek, 30. julij:
Skarlund/Spinnangr (Nor, 18) : Binstock/Reader (Kan, 19) 2:0 (14, 18)
Grotowski/Thompson (VB, 6) : Cunha/Ricardo (Bra, 7) 0:2 (-17, -12)

Sreda, 1. avgust:
Grotowski/Thompson (VB, 6) : Skarlund/Spinnangr (Nor, 18) 0:2 (-20, -13)
Cunha/Ricardo (Bra, 7) : Binstock/Reader (Kan, 19) 2:0 (18, 22)

Lestvica:
Cunha/Ricardo (Bra, 7) 3 - 6
Skarlund/Spinnangr (Nor, 18) 3 – 5
----------------------------------
Binstock/Reader (Kan, 19) 3 - 4
Grotowski/Thompson (VB, 6) 3 - 3

Seznam dosedanjih olimpijskih prvakov v odbojki na mivki:

1996 (Atlanta) - Karch Kiraly in Kent Steffes
2000 (Sydney) - Dain Blaton in Eric Fonoimoana
2004 (Atene) – Ricardo Santos in Emanuel Rego
2008 (Peking) - Phil Dalhausser in Todd Rogers

Foto: Reuters
Komentarje prikazujemo 7 dni po objavi članka. Po tem času komentarjev ne prikazujemo več.
Anketa

Ste bili zadovoljni s svojim nastopom na ljubljanskem maratonu?

Osvoji 100€ in kozmetiko 100% Pure

Sodeluj v nagradni igri in osvoji 100 € za jesensko razvajanje ter naravno kozmetiko 100% Pure. Odgovori in sodeluj.

Lepotica dolenjskega krasa

Obiščite Županovo jamo v bližini Grosuplja in spoznajte čudoviti podzemni svet Dolenjske!

Brusilna tehnika za vse vrste del

Oglejte si ponudbo fleksibilnih brusov ter brusnih kolutov, trakov in diskov, ki bodo kos vsem nalogam!

oglasno sporočilo Zagotavlja