NATISNI PISAVA

Odbojka na mivki, ženske

Konec rednega dela za odbojkarice na mivki

Avtor: Sportal

London - Na olimpijskem odbojkarskem tunrirju na mivki v ženski konkurenci je konec skupinskega dela. Znanih je vseh 16 dvojic, ki so napredovale v osmino finala.

V osmino finala se uvrstita prvi uvrščeni ekipi iz vsake skupine in dve najboljši tretjeuvrščeni dvojici. Ostale štiri dvojice, ki bodo v svojih skupinah osvojile tretje mesto, se bodo med seboj udarile za zadnji dve vstopnici v izločilne boje.

Dvoboj srečnih poraženk:

Četrtek, 3. avgust:
Schwaiger/Schwaiger (Avt, 15) : Mullin/Dampney (VB, 6) 2:0 (15, 12)
Klapova/Hajeckova (Češ, 13) : Meppelink/Van Gestel (Niz, 20) 0:2 (-17, -17)

Skupina A:

Sobota, 28. julij:
Holtwick/Semmler (Nem, 12) : Klapova/Hajeckova (Češ, 13) 2:0 (16, 18)
Larissa/Juliana (Bra, 1) : Rigobert/Li Juk Lo (Mri, 24) 2:0 (5, 10)

Ponedeljek, 30. julij:
Klapova/Hajeckova (Češ, 13) : Rigobert/Li Juk Lo (Mri, 24) 2:0 (10, 11)
Larissa/Juliana (Bra, 1) : Holtwick/Semmler (Nem, 12) 2:0 (18, 13)

Sreda, 1. avgust:
Holtwick/Semmler (Nem, 12) : Rigobert/Li Juk Lo (Mri, 24) 2:0 (11, 10)
Larissa/Juliana (Bra, 1) : Klapova/Hajeckova (Češ, 13) 2:0 (12, 18)

Lestvica:
Larissa/Juliana (Bra, 1) 3 tekme – 6 točk
Holtwick/Semmler (Nem, 12) 3 - 5
----------------------------------------
Klapova/Hajeckova (Češ, 13) 3 – 4
Rigobert/Li Juk Lo (Mri, 24) 3 - 3

Skupina B:

Sobota, 28. julij:
Zhag Xi/Xue (Kit, 2) : Vasina/Vozakova (Rus, 23) 1:2 (18, -14, -14)
Kuhn/Zumkehr (Švi, 11) : Arvanti/Tsiartsiani (Grk, 14) 2:0 (13, 19)

Ponedeljek, 30. julij:
Zhag Xi/Xue (Kit, 2) : Kuhn/Zumkehr (Švi, 11) 2:1 (18, -16, 8)
Arvanti/Tsiartsiani (Grk, 14) : Vasina/Vozakova (Rus, 23) 2:1 (-18, 13, 12)

Sreda, 1. avgust:
Zhag Xi/Xue (Kit, 2) : Arvanti/Tsiartsiani (Grk, 14) 2:0 (17, 16)
Kuhn/Zumkehr (Švi, 11) : Vasina/Vozakova (Rus, 23) 1:2 (-17, 19, -9)

Lestvica:
Vasina/Vozakova (Rus, 23) 3 - 5
Zhag Xi/Xue (Kit, 2) 3 – 5
-------------------------------
Kuhn/Zumkehr (Švi, 11) 3 - 4
Arvanti/Tsiartsiani (Grk, 14) 3 - 4

Skupina C:

Sobota, 28. julij:
Slukova/Kolocova (Češ, 10) : Schwaiger/Schwaiger (Avt, 15) 2:1 (-10, 13, 13)
May-Trenor/Walsh (ZDA, 3) : Cook/Hinchley (Avs, 22) 2:0 (18, 19)

Ponedeljek, 30. julij:
Schwaiger/Schwaiger (Avt, 15) : Cook/Hinchley (Avs, 22) 2:1 (-18, 20, 10)
May-Trenor/Walsh (ZDA, 3) : Slukova/Kolocova (Češ, 10) 2:0 (14, 19)

Sreda, 1. avgust:
May-Trenor/Walsh (ZDA, 3) : Schwaiger/Schwaiger (Avt, 15) 2:1 (-17, 8, 10)
Slukova/Kolocova (Češ, 10) : Cook/Hinchley (Avs, 22) 2:1 (16, -18, 11)

Lestvica:
May-Trenor/Walsh (ZDA, 3) 3 – 6
Slukova/Kolocova (Češ, 10) 3 - 5
-------------------------------------------------------
Schwaiger/Schwaiger (Avt, 15) 3 - 4
Cook/Hinchley (Avs, 22) 3 - 3

Skupina D:

Nedelja, 29. julij:
Van Iersel/Keizer (Niz, 9) : Liliana/Baquerizo (Špa, 16) 1:2 (14, -16, -11)
Kessy/Ross (ZDA, 4) : Zonta/Gallay (Arg, 21) 2:0 (11, 18)

Torek, 31. julij:
Liliana/Baquerizo (Špa, 16) : Zonta/Gallay (Arg, 21) 2:0 (20, 16)
Kessy/Ross (ZDA, 4) : Van Iersel/Keizer (Niz, 9) 2:1 (15, -12, 8)

Četrtek, 2. avgust:
Van Iersel/Keizer (Niz, 9) : Zonta/Gallay (Arg, 21) 2:0 (12, 16)
Kessy/Ross (ZDA, 4) : Liliana/Baquerizo (Špa, 16) 2:1 (19, -19, 17)

Lestvica:
Kessy/Ross (ZDA, 4) 3 - 6
Liliana/Baquerizo (Špa, 16) 3 - 5
-------------------------------------
Van Iersel/Keizer (Niz, 9) 3 - 4
Zonta/Gallay (Arg, 21) 3 - 3

Skupina E:

Nedelja, 29. julij:
Goller/Ludwig (Nem, 8) : Palmer/Bawden (Avs, 17) 2:1 (18, -19, 8)
Talita/Antonelli (Bra, 5) : Meppelink/Van Gestel (Niz, 20) 2:0 (10, 19)

Torek, 31. julij:
Talita/Antonelli (Bra, 5) : Goller/Ludwig (Nem, 8) 2:1 (19, -29, 13)
Palmer/Bawden (Avs, 17) : Meppelink/Van Gestel (Niz, 20) 0:2 (-19, -15)

Četrtek, 2. avgust:
Goller/Ludwig (Nem, 8) : Meppelink/Van Gestel (Niz, 20) 2:0 (18, 14)
Talita/Antonelli (Bra, 5) : Palmer/Bawden (Avs, 17) 2:1 (-18, 16, 9)

Lestvica
Talita/Antonelli (Bra, 5) 3 - 6
Goller/Ludwig (Nem, 8) 3 - 5
---------------------------------
Meppelink/Van Gestel (Niz, 20) 3 - 4
Palmer/Bawden (Avs, 17) 3 - 3

Skupina F:

Nedelja, 29. julij:
Cicolari/Menegatti (Ita, 7) : Ukolova/Khomjakova (Rus, 18) 2:1 (-17, 18, 8)
Mullin/Dampney (VB, 6) : Lessard/Martin (Kan, 19) 2:1 (-17, 14, 13)

Torek, 31. julij:
Mullin/Dampney (VB, 6) : Cicolari/Menegatti (Ita, 7) 0:2 (-18, -12)
Ukolova/Khomjakova (Rus, 18) : Lessard/Martin (Kan, 19) 2:1 (18, -28, 13)

Četrtek, 2. avgust:
Cicolari/Menegatti (Ita, 7) - Lessard/Martin (Kan, 19) 2:1 (12, -23, 10)
Mullin/Dampney (VB, 6) : Ukolova/Khomjakova (Rus, 18) 0:2 (-23, -13)

Lestvica:
Cicolari/Menegatti (Ita, 7) 3 - 6
Ukolova/Khomjakova (Rus, 18) 3 - 5
---------------------------------
Mullin/Dampney (VB, 6) 3 - 4
Lessard/Martin (Kan, 19) 3 - 3

Seznam dosedanjih olimpijskih prvakinj v odbojki na mivki:

1996 (Atlanta) - Jackie Silva in Sandra Pires
2000 (Sydney) - Natalie Cook in Kerri Pottharst
2004 (Atene) – Kerri Walsh in Misty May
2008 (Peking) - Kerri Walsh in Misty May-Treanor

Foto: Guliver/Getty Images
Komentarje prikazujemo 7 dni po objavi članka. Po tem času komentarjev ne prikazujemo več.
Anketa

Bo NK Maribor ubranil naslov državnega nogometnega prvaka?

Lift d.o.o. je pravi naslov za vse!

Prodaja, montaža, servis in remont dvigal.

Kuharji, avtomehaniki in elektromehaniki pozor!

Slovenska vojska vabi k sodelovanju več vojakov in civilnih oseb za opravljanje del v vojašnicah po celi Sloveniji.

Osvoji 100 € in Odkrivaj Slovenijo

Pošlji fotko ali svoje doživetje iz potepanja in osvoji 100 € žepnine za vikend izlet. Omogoča: MasterCard

oglasno sporočilo