6 let, 8 mesecev

Tim Kevin Ravnjak Miha Hrobat

Nedelja, 15. 1. 2012, 17.56

Ravnjak in Hrobat do olimpijskega srebra

Deskar Tim-Kevin Ravnjak in alpski smučar Miha Hrobat sta na 1. zimskih olimpijskih igrah za mlade osvojila srebrni medalji.

Tim-Kevin Ravnjak, ki se je v finale uvrstil z drugo oceno kvalifikacij, je upravičil vlogo favorita za najvišja mesta v snežnem žlebu in osvojil srebrno medaljo. Mladinskega svetovnega podprvaka v slopestylu nastop v tej disciplini še čaka, kjer se bo prav tako boril za medalje. Drugi slovenski predstavnik v deskanju prostega sloga Jan Kralj je prav tako nastopil odlično in osvojil šesto mesto.

Vtis prvega tekmovalnega dne pa so v nedeljo popravili alpski smučarji, ki so se tokrat pomerili v superkombinaciji. Miha Hrobat je bil že po superveleslalomu na drugem mestu, nato pa je v slalomu svoje mesto zadržal ter se tako kot Ravnjak veselil srebrne medalje. Hrobatov uspeh je s sedmim mestom dopolnil Štefan Haladin. Med dekleti, ki so tudi tekmovala v superkombinaciji, je Saša Brezovnik osvojila 11. mesto, Claudia Seidl pa je bila 28., potem ko je v slalomu naredila veliko napako.

Zares se je začelo tudi za biatlonce, ki so se pomerili v šprinterski preizkušnji. Miha Dovžan je prvič na strelišču zadel vse tarče, nato pa je v stoje trikrat zgrešil in končal na 17. mestu. Tri zgrešene strele je imel tudi Vid Zabret, ki je osvojil 21. mesto. Nekoliko slabše je šlo slovenskima dekletoma. Eva Urevc je sicer hitro tekla, a zgrešila kar šest tarč, prav tako kot Anthea Grum, ki je bila 41.

Aktivni so bili tudi nordijski kombinatorci. Edini slovenski predstavnik Luka Pintarič je imel po skokih lepo izhodišče, saj je bil na šestem mestu, nato pa je na 10-kilometrskem tekaškem delu nekaj mesti izgubil in v cilj pritekel kot deseti.