NK Ilirija ND Gorica NK Triglav Druga liga

Nedelja, 13. 3. 2022, 19.31

2. SNL, 20. krog

Ilirija presenetila Gorico, prednost vrtnic ostaja +4

ND Gorica : NK Bravo, pokal Slovenije, Miran Srebrnič | Miran Srebnič je v nedeljo ostal z Gorico brez točk proti Iliriji. | Foto Grega Valančič/Sportida

Miran Srebnič je v nedeljo ostal z Gorico brez točk proti Iliriji.

Vodilni slovenski drugoligaš Gorica je v nedeljo nepričakovano ostal brez točk na domačem igrišču proti ljubljanski Iliriji (0:1) in s tem zapravila prložnost, da bi prednost pred kranjskim Triglavom, ki je v 20. krogu 2. slovenske lige remiziral v gosteh z Dekani (1:1), povišali na več kot štiri točke.

Pri gladki petkovi zmagi Krke se je najbolj izkazal Josip Majić, ki je z dvema goloma v 31. in 35. minuti poskrbel, da je šla domača ekipa na odmor z dvema zadetkoma prednosti. Končni izid je v 82. minuti zapečatil Žiga Kastrevec.

V Lendavi pa so gostitelji le upravičili vlogo favorita in oba gola dosegli v drugem polčasu. V vodstvo jih je v 53. minuti popeljal Žiga Živko, na 2:0 pa je v 70. povišal Vedran Vinko.

Tekma v Dekanih se je začela z golom Žana Vipotnika, posojenega napadalca Maribora, že v prvi minuti, Primorci pa so do točke prišli v 93. minuti, ko je najstrožjo kazen uspešno izvedel Mark Florenin Klavora. Na preostalih sobotnih tekmah je Rogaška premagala Brežice s 4:0, Krško in Drava pa sta se razšla brez zadetkov.