2 leti

Druga liga, 29. krog:

Novemu prvoligašu sosedski derbi proti Primorju

1

ND Gorica : NK Bravo, pokal Slovenije, Miran Srebrnič | Foto Grega Valančič/Sportida

Nogometaši Gorice so v soboto pred 1000 navijači proslavili vrnitev v elitno slovensko ligo, obenem pa dobili tudi sosedski derbi proti Primorju. Premagali so ga z 2:1, strelca golov pa sta bila Žan Leban v 15. in Luka Vekić v 23. minuti. Rene Šolaja je v 73. minuti le znižal izid.

Miran Srebrnič
Sportal Gorica s točko na Ptuju potrdila drugoligaški naslov

V nedeljo so nogometaši Triglava Kranja zabeležili remi proti ekipi Fužinar Vzajemci (1:1), Rogaška pa je na preostali tekmi premagala Roltek Dob s 3:1. Kranjčani so osvojili 61. točko, že nekaj časa pa je jasno, da bodo osvojili končno drugo mesto in se v dodatnih kvalifikacijah za popolnitev prvoligaške zasedbe pomerili z deveto ekipo prve lige, Taborom iz Sežane.

Krog se je začel v petek z zmago Belitncev nad Nafto (1:0), Adis Emruli je zadel v 93. minuti.. Na drugi tekmi dneva so Novomeščani s 5:0 odpihnili zadnjo Dravo. Odločitev je padla šele v tretji minuti sodnikovega dodatka, ko je gol dosegel rezervist Adis Emruli. Tik pred tem je sodnik zaradi grobega prekrška izključil Gergöja Bollo, po veselju zaradi gola in drugemu rumenemu kartonu pa si je pot v slačilnici prislužil še strelec.

Na drugi tekmi je Krka s 5:0 ugnala zadnjeuvrščeno Dravo Ptuj, po dva gola sta za domače dosegla Josip Majić in Matic Marcius. Novomeščani so se z zmago prebili na tretje mesto.